TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı

Ankara Çıkışlı Büyük Gap Turu | Güneydoğu Anadolu Turu

28 Ekim - 02 Kasım
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
28 Ekim 2022 - 02 Kasım 2022 Yarım Pansiyon
12 Kasım 2022 - 17 Kasım 2022 Yarım Pansiyon
19 Kasım 2022 - 24 Kasım 2022 Yarım Pansiyon
Turu Satın Al

ANKARA ÇIKIŞLI BÜYÜK GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU ( Gap Turu)
‘’ Mezopotamya’nın Kadim Şehirleri ‘’
• URFA • MARDİN • DİYARBAKIR • ADIYAMAN • GAZİANTEP
Türkiye'nin En Tecrübeli Ve Memnuniyeti Yüksek Seyahat Acentası İle Güneydoğu Bölgesini Keşfetmeye Hazırmısın ?

Unutamayacağın Gap Bölgesi Güneydoğu Anadolu Turu'nu Beraber Keşfetmeye Gidiyoruz

Neden Tatilino Turizm İle Gap Turu ?
 Yıldır Her  Sezon Boyunca Yapmaya Devam Eden Sektöre Yer Edinmiş Tatilino Turizm Güneydoğu Bölgesinin Yerli Turizm'e Kazandırılmasında Büyük Rolü Olan Ankara'nın ve İstanbul'un Güvenilir Yerel Acentasıdır. Bölgeye Hakim Rehberlerimiz ile Gerek Yerel İşletmelerde Gerekse Güneydoğu Halkında Bilinirliği ve Güvenirliği Olan Firmamız Sizlere Tatiliniz Boyunca Çok Kolaylık Sağlayacaktır. Daha İyi Hizmet Verebilmek İçin Her Geçen Gün Kendini Yenilemeye Devam Eden Tatilino Turizm Sizin Güveniniz ve Memnuniyetiniz İçin Durmaksızın Bölgede Yeni Keşifler Yapmaya Devam Edecektir. Yazılı Olan Tatil ve Tur Programı Onbinlerce Tatilino Gezgini Tarafından Olumlu Karşılanmış ve Yeterli Bulunmuştur.
 

 • 1. Gün 28 Ekim Cuma
  Buluşma ve Hareket

  Ankara Çıkışlı Gap Turu için akşam saat 21:00'da Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve hareket.

 • 2. Gün 29 Ekim Cumartesi
  HALFETİ – HARRAN – URFA - BALIKLIGÖL – OTEL

  Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerine kara güllerin diyarı Halfeti'ye varış. Göl kenarında alacağımız sabah kahvaltımız ardından Birecik Baraj Gölü'nde tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turumuzda; Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Tekne turumuz sonrasında Urfa’nın Harran İlçesine hareket. İlk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan, Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri'nden birini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Şanlıurfa şehir gezimizde; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyaretlerimiz sonrası otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek URFA SIRA GECESİ programına katılıyoruz. Konaklama Urfa’daki otelimizde.

  TUR DETAYI
  Sabah Kahvaltısı : Halfeti'de Göl kenarında Alınacaktır
  Öğle Yemeği : Urfa’da Yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.
  Akşam Yemeği : Otelimizde Set Menü Olarak Alınacaktır.
  Konaklama :  Harran Otel vb.

  SIRA GECESİ : Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek URFA SIRA GECESİ programına katılıyoruz.

 • 3. Gün 30 Ekim Pazar
  GÖBEKLİTEPE – MARDİN ULU CAMİ - DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – OTEL

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız M.Ö. 10000 yılına uzanan tarihiyle en eski ve en büyük ritüel merkezi olarak bilinen UNESCO KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'NDE yer alan Göbeklitepe olacaktır. Daha sonra İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin’e hareket. İlk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Sonrasında Eski Mardin sokaklarında (Abbaraları görerek) yürüyüş ,fotoğraf ve yemek molası veriyoruz.Ulu Cami ziyareti ardından yapımına Artuklular zamanında başlanan Kasımiye Medresesi ziyaretimizi ve yöresel alışverişlerimizi tamamlayıp otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  NOT : Mardin eski şehir gezimiz yürüyerek yapılacaktır.

  TUR DETAYI
  Sabah Kahvaltısı : Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır
  Öğle Yemeği : Mardin'de Yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.
  Akşam Yemeği : Otelimizde Set Menü Olarak Alınacaktır.
  Konaklama : Artuklu Kervansarayı , Mardiva Resort vb.

 • 4. Gün 31 Ekim Pazartesi
  DARA ANTİK KENTİ – BEYAZ SU - MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mezopotamya’nın Efes'i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti'ne hareket. Bizleri tarihin derinliklerine götürecek bu gezimizde; Kent içinde yer alan kilise, saray, zindan olarak da kullanılmış yeraltı su sarnıçları ve su bendi kalıntıları halen görülebilmektedir. Ayrıca köyün etrafında tarihleri Geç Roma Dönemi’ne kadar giden mağara evlere rastlanmaktadır. Ardından Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyaz Su Deresi'ne iniyoruz. Beyaz Su, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Burada vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Midyat’a hareket. Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası veriyoruz. Ardından Ilusu Barajı'nın tamamlanmasıyla sular altında kalan Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Yeni yerinde ziyarete açılan Zeynel Bey Türbesi, Artuklu Hamamı, El-Rızk Cami'si ve diğer eserleri görüp, seyir terasında fotoğraf molası sonrası Diyarbakır’a hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.

  TUR DETAYI
  Sabah Kahvaltısı : Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır
  Öğle Yemeği : Midyat’da Yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.
  Akşam Yemeği : Otelimizde Set Menü Olarak Alınacaktır.
  Konaklama : Prestige Hotel , Dies Hotel , New Garden v.b

 • 5. Gün 01 Kasım Salı
  TARİHİ KALE SURLARI – ULU CAMİ – DÖRT AYAKLI MİNARE – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – NİSSİBİ KÖPRÜSÜ - ATATÜRK BARAJI - ADIYAMAN

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasındaki şehir turumuzda, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan ve yüzyıllara meydan okuyan Diyarbakır Surları'nı, Burçlarını ve Kapılarını görüyoruz. Ardından Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'nin, Tarihi Hasanpaşa Hanı'nın, Şeyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayaklı Minare’nin gezilmesi sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molasında yöresel tatları denemeyi unutmayın. Belirlenen saatte toplanma ve Dicle Nehri üzerinde halk arasında On Gözlü Köprü olarak adlandırılan tarihi köprüyü fotoğrafladıktan sonra Adıyaman’a doğru hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Atatürk Baraj Gölü üzerine kurulu Nissibi Köprüsü'nden geçerek otelimize varış. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’daki otelimizde.

  TUR DETAYI
  Sabah Kahvaltısı : Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır
  Öğle Yemeği : Diyarbakır'da Yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.
  Akşam Yemeği : Otelimizde Set Menü Olarak Alınacaktır.
  Konaklama : Bardakçı Taşsaray , White Star , Adıyaman Park , Bozdoğan Hotel v.b

 • 6. Gün 02 Kasım Çarşamba
  NEMRUT DAĞI – ANITSAL HEYKELLER – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ - GAZİANTEP - MOZAİK MÜZESİ - ALMACI PAZARI – BAKIRCILAR ÇARŞISI – ANKARA

  Gece rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve dileyen misafirlerimizle UNESCO KÜLTÜR MİRAS LİSTESİNDE yer alan Nemrut Dağı'nda Gün Doğumu Turu için Kahta’ya hareket. Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turumuzda; ilk olarak Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan Tümülüs, devasa heykel ve kabartmaların arasında muhteşem GÜN DOĞUMUNU izliyoruz. Ardından Kommagene Krallık Ailesi'nin kadınlarına ait bir anıt mezarın üzerine inşa edilmiş yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki Karakuş Tümülüs’ünü göreceğiz. Daha sonra Antik Roma mimarisinin muhteşem bir anıtsal örneği olan ve en ilginç özelliği harç kullanılmadan yapılmış Cendere Köprüsü'nü de gördükten sonra tekrar otelimize dönüş. Sabah kahvaltılımızın alınması sonrasında Gaziantep’e hareket. İlk durağımız dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi olacaktır. Ardından eski şehir bölgesinde yapacağımız yürüyüş turunda; Kültur Yolu üzerindeki Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Tarihi Tahmis Kahvecisi göreceğimiz yerler arasındadır. Alışveriş molası ardından rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve Ankara’ya hareket. Gerekli molalarımız sonrasında gece geç saatlerde Ankara’ya varış.

  Keyifli Bir Ankara Çıkışlı Büyük Gap Turu Ardından Bir Başka Tatilino Turizm Organizasyonunda Görüşmek Üzere Vedalaşma.

  TUR DETAYI
  Sabah Kahvaltısı : Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır
  Öğle Yemeği : Gaziantep'te Yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.
  Akşam Yemeği : Mola tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Turizm Aracı İle Ulaşım
► Araç İçi Su İkramı
► 1.Gün Restoran'da Sabah Kahvaltısı ( Halfeti'de Göl Kenarında )
► 4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
► Sabah Kahvaltısı (4) – Akşam Yemeği (4)
► HALFETİ TEKNE TURU
► NEMRUT DAĞI'NA TRANSFER ÜCRETLERİ

► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Tüm Şahsi Harcamalar
► Öğle Yemekleri
► Urfa Sıra Gecesi ( 200 TL )
( Yöresel Müzik , Çiğ Köfte , Ayran , Tatlı ,Mırra , çay İkramı )
► Yemeklerde Alınan İçecekler
► Müze ve Ören Yeri ile Milli Park Giriş Ücretleri

Gap Turu 2022 İçin Rezervasyon Nasıl Yapılmadır ?

Gap Turları'mızda Rezervasyon Kapora Sistemi İle Yapılabilmektedir. Kişi Başı 1000 TL Kapora Yatırarak Rezervasyonunuzu Tamamlayabilirsiniz. Kalan Ücreti Tur Gününe 3 Gün Kala'ya Kadar Tamamlayabilirsiniz.Ödeme Şirket Hesaplarımıza Koruma Altında Havale Yapabilir, Online Olarak Satın Alabilir Veya Ofisimize Gelerek Yapılabilmektedir. Ofisimize Gelerek Nakit ve Kredi Kartı İle Ödeyebilirsiniz. 

Müşteri Hizmetletleri Ve Rezervasyon : 0312 425 05 45 - 0 507 473 03 73 ( WhatsApp tan da Bilgi Alıp Rezervasyonunuzu Anında Yaptırabilirsiniz)
Ofis Adresimiz Size Çok Yakın , Atatürk Bulvarı 103/23-24 Kızılay -Gama İşmerkezi Yanı'nda 

Önemli Notlar;

*Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 15 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.

*Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Turizm Aracı İle Ulaşım
► Araç İçi Su İkramı
► 1.Gün Restoran'da Sabah Kahvaltısı ( Halfeti'de Göl Kenarında )
► 4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
► Sabah Kahvaltısı (4) – Akşam Yemeği (4)
► HALFETİ TEKNE TURU
► NEMRUT DAĞI'NA TRANSFER ÜCRETLERİ

► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Tüm Şahsi Harcamalar
► Öğle Yemekleri
► Urfa Sıra Gecesi ( 200 TL )
( Yöresel Müzik , Çiğ Köfte , Ayran , Tatlı ,Mırra , çay İkramı )
► Yemeklerde Alınan İçecekler
► Müze ve Ören Yeri ile Milli Park Giriş Ücretleri

Gap Turu 2022 İçin Rezervasyon Nasıl Yapılmadır ?

Gap Turları'mızda Rezervasyon Kapora Sistemi İle Yapılabilmektedir. Kişi Başı 1000 TL Kapora Yatırarak Rezervasyonunuzu Tamamlayabilirsiniz. Kalan Ücreti Tur Gününe 3 Gün Kala'ya Kadar Tamamlayabilirsiniz.Ödeme Şirket Hesaplarımıza Koruma Altında Havale Yapabilir, Online Olarak Satın Alabilir Veya Ofisimize Gelerek Yapılabilmektedir. Ofisimize Gelerek Nakit ve Kredi Kartı İle Ödeyebilirsiniz. 

Müşteri Hizmetletleri Ve Rezervasyon : 0312 425 05 45 - 0 507 473 03 73 ( WhatsApp tan da Bilgi Alıp Rezervasyonunuzu Anında Yaptırabilirsiniz)
Ofis Adresimiz Size Çok Yakın , Atatürk Bulvarı 103/23-24 Kızılay -Gama İşmerkezi Yanı'nda 

Fiyat Türü Peşin
Single 4690 ₺
Double (Kişi Başı) 3690 ₺
Triple (Kişi Başı) 3690 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 1700 ₺
7-12 Yaş 2500 ₺

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.