TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu , Tren İle Gidiş Uçak İle Dönüş 4 gece 5 gün

01 - 05 Şubat
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
01 Şubat 2023 - 05 Şubat 2023 Yarım Pansiyon

7500 ₺

Turu Satın Al

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS GEZİSİ

1 – 5 ŞUBAT 2023

YARIYIL TATİLİ

TÜRKİYE'NİN EN TECRÜBELİ EKİBİ İLE UNUTAMAYACAĞIN DOĞU EKSPRESİ MACERASI SENİ BEKLİYOR
DÜNYANIN EN GÜZEL VE UZUN 4 TREN ROTASINDAN BİRİ OLAN TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI İLE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR MACERAYA HAZIR OLUN
KİŞİ BAŞI 7500 TL'den Başlayan Fiyatlarla

HER HAFTA PAZARTESİ ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNÜ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE GİDİŞ UÇAK DÖNÜŞ
HER HAFTA ÇARŞAMBA CUMA VE PAZAR GÜNÜ UÇAK GİDİŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE DÖNÜŞ 


ERZİNCAN - KARS - ERZURUM - ÇILDIR GÖLÜ - ERMENİSATAN SINIRI - ANİ HAREBELERİ - SARIKAMIŞ 
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURLARI TATİLİNO TURİZM FARKI VE EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ VERİLEREK HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA SİZLERLE

4 GECE 5 GÜN ( 1 GECE TREN - 3 GECE OTEL KONAKLAMASI)
TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL
1 GECE YATAKLI VAGONDA 3 GECE OTEL'DE KONAKLAMA

Turistik Doğu Ekspresi Turları, Tren Yolculuğu Tarih ve Tur Programı'na Göre Kalkış Günü Ankara Tren Garı veya Kars Tren Garı Başlangıçlıdır.

 • 1. Gün 01 Şubat Çarşamba
  ANKARA – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

  Saat: 15:00 Ankara Tren garında buluşma, trenin hareketi ile uzun ve nostalji bir yolculuğa çıkıyoruz.

 • 2. Gün 02 Şubat Perşembe
  ANKARA - ERZURUM

  Saat 16.30 Erzurum Tren Garına varış. Bizi bekleyen aracımızla Erzurum şehir turu, Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Ulu camii, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası görüldükten sonra Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyor ve Oltu taşından yapılan ürünlerle ilgili alışveriş ve akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Konaklama : Grand Hitit Otel vb. –ERZURUM

 • 3. Gün 03 Şubat Cuma
  SARIKAMIŞ – KARS MERKEZ

  Sabah otelde alınan geç kahvaltının ardından, Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış kayak merkezi gezisi  ve şehirde öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Peynir ve yöresel ürün alışverişi yapıp  Kars’a hareket ediyoruz.   İlk durağımız Kars Müzesi ardından Kars Kalesi ve 12 Havariler Kilisesi’ni gezip Kars merkez gezisini yapmaya başlıyoruz. Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezilerimizin sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

  Konaklama : 4*Kars Kale otel yada 4*The Kars Park Otel’de.

 • 4. Gün 04 Şubat Cumartesi
  ANİ ÖREN YERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ

  Sabah kahvaltıdan sonra Ani Ören Yerine doğru yola çıkıyoruz. Burada ilk durağımız Menucehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrent Gregor Kilisesini görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesini (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedrali (Fethiye Cami) ve son olarak Havariler Kilisesi görüyoruz. Ani Antik gezisi tamamlanıyor. Daha sonra Çıldır Gölüne doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Çıldır gölünde donan gölden çıkarılan lezzetli sarı balık yedikten sonra Göl etrafında manzarayı seyredip dileyen misafirlerimiz atlı kızaklar ile göl üzerinde gezme imkanı.. Kars merkeze dönüyoruz. Konaklama otelimizde

  Konaklama : 4*Kars Kale otel yada 4*The Kars Park Otel’de..

  Akşam ekstra Yemekli Kafkas gecesi programı.(EKSTRA)

 • 5. Gün 05 Şubat Pazar
  HAVALİMANI - ANKARA

  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kars Harakani havalimanına hareket. 14.05 uçağı ile Ankara’ya varış..

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Yataklı vagon ile ulaşım
• Kars – Ankara Uçak bileti
• Erzurum ve Kars da ulaşım
• 1 gece trende , 3 gece otel de konaklama
• 2 akşam yemeği otelde
• Profesyonel rehberlik
• Sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Öğle yemekleri
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Kafkas gecesi eğlencesi(Akşam yemekli)

  

Turistik Doğu Ekspresinde anons sistemi bulunmamakta olup, beklemelerde yapılmamaktadır. İstasyonlarda rötar olması durumunda trendden ayrılmanız önemle tavsiye edilir. Çocuklar için önceden belirlenmiş 2-3 saat bekleme duraklarında tren saatinden en az 15 dakika boyunca trene dönmenizi tavsiye edilir. Tren bekleme ve hareketlerinin güncel bilgisini vagonlardan beklemekten. Uzun süreli paket ve tren yolcularının kalabalık için, yanında bir parça paket- ve su, paketler için de yolculuk. sahiplenmenizi. Tren tarafından organize edilecek turların yapılamasından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz. 

► Tatilino Tur ile yolcu arasında araç konumunda, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. uçuş planlaması ve tüm saatlerin hareketinde 48 saat önce gözden geçirmeniz gerekiyor. uçuşlarımızı acentamızdan. Uçağın ineceği ve kalkacağı için şehre parkurlarda olabilir. Havayolu araçları aracılığıyla saat kazanmak ve ilerlemek Tatilino Tur'dan sorumlu tutulamaz. Havayolu tarafından yol almaktan kaynaklanan gezilerin yapılamalarından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz.  

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA
► Muhteşem manzaralarla dolu bir seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, ister istemez çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin doyasıya çıkar.
► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu koridordan oluşur. Vagondaki onun odası 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat eğitmenleri tarafından öğretim elemanları tarafından verilen bilgiler. Seyahatin dekorasyonunda küçük salonlarında dekorasyon eşyalarında kullanılır. Gece saatlerini arzu ederler. Bir kişi alt katta ikinci üstte açılan ranza, yatar. Ranza yolculuğuna çıkmak için 1 adet merdiven. Her yatak odası hazır vaziyette otomatik olarak.
► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde sergileyebilirler. Her Vagonda geçişinden geçiş yapmak için geçiş yapacak. Bu mekanlarda restoran Vagonlarında ulaşım çay içebilecekleri yerler. Ayrıca Restoranda Kahvaltı ürünleri ve yemek yemek yemek pişirmeleri içinde bulunanlar. Trend tuvaletler için koridorun iki tuvalet tuvaleti. Bu tuvaletlerden biri Alaturka küçük alafrangadır. Her vagolu 1 adet Vagon görevlileri kalan çocuklarla ilgilenecek. 
► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir. 

 

 

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar

Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 5 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 3 Gece 4 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 2 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi Turları Nerden Kalkışlıdır?
Turistik Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı hareketli olmaktadır. İlk kalkış noktası ve buluşma yeri Ankara Tren Garıdır. Tren dönüşlü turlarımız'da ise Kars Tren Garı hareketlidir.

Tren Hangi Şehirler'den geçmektedir?
Turu'muz esnasında kullanılan Tren Kırıkkale , Kayseri ,Sivas , Erzincan , Erzurum illerini ve belde duraklarını kapsamaktadır.

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Arasındaki Fark?
İki Tren güzergahı aynıdır , fakat hareket saatleri ve durakları farklıdır. Turistik Doğu Ekspresi 29 durakta durmakta olup bunlardan, 3 tanesi insanların bölgeyi turizm amaçlı gezip görebilmeleri adına İliç, Erzincan ve Erzurumdur. Tren bu duraklarda yaklaşık 3'er saat mola vermektedir. Doğu Ekspresi Treni ise 55 durakta durmakta olup asıl amacı yolcu indirip bindirmektir. Turistik Doğu Ekspresi ise hem yolcuların hava almalarını sağlamak hemde bölgelerdeki doğadaki harikaları keşfetmeleridir, Doğu Ekspresi ise bölge'lere yolcu taşıma ve turizm'i canlandırma adına seyahat'lerine devam etmektedir.

Doğu Ekspresi Turu Önemli Notlar;

►Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 30 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 30 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.
►Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur. Vagonlarda ücretsiz indirimli olup 6 yaşını doldurmuş tüm çocuklar yetişkin ücreti ödenerek 2. kompartman talep edilmesi gerekir

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi İle Turları ARALIK OCAK ŞUBAT ve MART AYLARINDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Yataklı vagon ile ulaşım
• Kars – Ankara Uçak bileti
• Erzurum ve Kars da ulaşım
• 1 gece trende , 3 gece otel de konaklama
• 2 akşam yemeği otelde
• Profesyonel rehberlik
• Sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Öğle yemekleri
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Kafkas gecesi eğlencesi(Akşam yemekli)

  

Doğu Ekspresi Turları Fiyat Bilgisi

Turistik Doğu Ekspresi Turlarımız'da Kapora Sistemi İle Kişi Başı 4000 Tl Yatırarak Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Ön Ödeme İle Yaptırdığınız Rezervasyon 15 Gün Kalaya Kadar Geçerli Olup Kalan Ücreti Maksimum Tur Hareket Gününe 15(onbeş) Gün Kala Ödenmesi Gerekir. Online Satın Alımlarda Tüm Kredi Kartlarına vade Farksız 3 Taksit İmkanı.
 

Genel Bilgi & Rezervasyon İçin: 0312 425 05 45 - 0 850 473 03 73  ( WhatsApp'tan Bilgi Alıp Rezervasyonunuzu Yaptırabilirsiniz)
Ofis Adresi: Atatürk Bulvarı 103/23-24 Kızılay - Gama İş Merkezi Yanı Kızılay Meydanı

Fiyat Türü Peşin
Single 15000 ₺
Double (Kişi Başı) 7500 ₺
Triple (Kişi Başı) 0 ₺
0-2 Yaş 500 ₺
3-6 Yaş 4000 ₺
7-12 Yaş 7500 ₺

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.