TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı

Turistik Doğu Ekspresi I Van , Kars , Erzurum Uçak ile Gidiş Tren ile dönüş

14 - 19 Mart
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
14 Mart 2023 - 19 Mart 2023 Yarım Pansiyon
Turu Satın Al

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU | DOĞU EKSPRESİ TURLARI
TÜRKİYE'NİN EN TECRÜBELİ EKİBİ İLE UNUTAMAYACAĞIN DOĞU EKSPRESİ MACERASI SENİ BEKLİYOR
DÜNYANIN EN GÜZEL VE UZUN 4 TREN ROTASINDAN BİRİ OLAN TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI İLE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR MACERAYA HAZIR OLUN
KİŞİ BAŞI 7895 TL'den Başlayan Fiyatlarla

HER HAFTA PAZARTESİ ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNÜ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE GİDİŞ UÇAK DÖNÜŞ
HER HAFTA ÇARŞAMBA CUMA VE PAZAR GÜNÜ UÇAK GİDİŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE DÖNÜŞ 


VAN - KARS - ERZURUM - ÇILDIR GÖLÜ - ERMENİSTAN SINIRI - ANİ HAREBELERİ - SARIKAMIŞ 
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURLARI TATİLİNO TURİZM FARKI VE EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ VERİLEREK HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA SİZLERLE

5 GECE 6 GÜN (2 GECE TREN - 3 GECE OTEL KONAKLAMASI)
TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL
2 GECE YATAKLI VAGONDA 3 GECE OTEL'DE KONAKLAMA

DOĞU EKSPRESİ TURLARI| TREN İLE KARS TURU |TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI|TREN İLE TURLAR

 • 1. Gün 14 Mart Salı
  ANKARA-VAN-VAN KALESİ-GEVAŞ-AKDAMAR ADASI

  Değerli Misafirlerimiz ile Ankara Esenboğa havalimanında buluşmamız sonrasında Anadolu Jet Havayollarına 08.00 Anadolu Jet TK 7082 Uçağımızın kalkışıyla Van’a Uçacağız.1,5 saat Sürecek Uçak yolculuğundan sonra 9.30’da Van’da olacağız. Van’a varışımızla öncelikle Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Hoşap Kalesi'ni Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi, Gevaş ilçesinde ki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeğimizi yiyoruz. Dileyen konuklarımız burada Van Gölü’ne has inci kefalini tadabilirler. Yemek sonrasında Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyoruz. Tekne ile Gevaş’a dönüş. Eski Van şehrini ve burada bulunan Tuşba Antik Kenti’ni geziyor. Burada gün batımını da izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.

 • 2. Gün 15 Mart Çarşamba
  MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT-İSHAKPAŞA SARAYI-KARS-ŞEHİR GEZİSİ

  Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Doğubayazıt-Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi'ne gideceğiz. Şelalenin fotoğraflanması ve serbest zaman. Ardından birçok efsaneye konu olmuş Ağrı Dağı manzarası eşliğinde İshakpaşa Sarayı'na gidiyoruz. İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz ile gezerken muhteşem taş işçiliğine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Kars' a haraket. Kars Kalesi, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ederek yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars' taki otelimizde.

 • 3. Gün 16 Mart Perşembe
  SARIKAMIŞ-ERZURUM-ERZURUM ŞEHİR GEZİSİ-KAFKAS GECESİ

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kayak Merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyenler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Serbest zaman sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Ardından Kars'a dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecemize katılıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde

 • 4. Gün 17 Mart Cuma
  ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-ÂŞIKLAR ATIŞMASI-TURİSTİK DOĞU EKSRESİ İLE DÖNÜŞ YOLCULUĞU

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ani harabelerine hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan;  Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan Sarayı’nı geziyoruz. Ardından Çıldır Gölü' ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panaromik olarak görüyoruz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Yüzeyinde; kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen ve balık tutan insanları fotoğrafladıktan sonra Kars tren garına hareket ediyoruz.22.20 Turistik Doğu Ekspresinde bize özel yataklı vagonlarda yerimizi alıyor keyifli bir yolculuğa başlıyoruz konaklama trenimizde

 • 5. Gün 18 Mart Cumartesi
  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KEYİFLİ YOLCULUK

  Trenin mola vereceği İliç (Ekstra), ve Divriği (Ekstra), Sivas (Ekstra) merkezdeki ekstra turlara katılabilir veya vagonumuzda dinlenebiliriz. Konforlu yolculuğumuz sonrasında Ankara’ya dönüyoruz, konaklama size özel yataklı vagonlarda. 

 • 6. Gün 19 Mart Pazar
  ANKARA'YA VARIŞ

  Sabah 9 civarı Ankara'ya varış. Ankara’ya varışımız sonrasında başka organizasyonlarda buluşmak üzere vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ankara Van Tek Yön Uçak Bileti
Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Bileti
Bölgede Turizm Paketli Lüks Araçları İle Ulaşım
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Konaklama
Otelimizde 3 Açık Büfe Kahvaltı
Otelimizde 3 Açık Büfe/Set Menü Akşam Yemeği
Profesyonel Rehber Eşliğinde Gezi
Seyahat Esnasında Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Güvence Poliçesi
Seyahat Sigortası Güvence Poliçesi
Milli Parklar Giriş Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

Özel ve Kişisel Harcamalar
Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Otel Minibar ve Extra Kullanımları
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Trendeki Extra Harcamalar
Kafkas Gecesi
Doğu Ekspresi Ekstra Turları
Âşıklar Atışması
Çıldır Gölü Atlı Kızak

 

Turistik Doğu Ekspresinde anons sistemi bulunmamakta olup, beklemelerde yapılmamaktadır. İstasyonlarda rötar olması durumunda trendden ayrılmanız önemle tavsiye edilir. Çocuklar için önceden belirlenmiş 2-3 saat bekleme duraklarında tren saatinden en az 15 dakika boyunca trene dönmenizi tavsiye edilir. Tren bekleme ve hareketlerinin güncel bilgisini vagonlardan beklemekten. Uzun süreli paket ve tren yolcularının kalabalık için, yanında bir parça paket- ve su, paketler için de yolculuk. sahiplenmenizi. Tren tarafından organize edilecek turların yapılamasından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz. 

► Tatilino Tur ile yolcu arasında araç konumunda, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. uçuş planlaması ve tüm saatlerin hareketinde 48 saat önce gözden geçirmeniz gerekiyor. uçuşlarımızı acentamızdan. Uçağın ineceği ve kalkacağı için şehre parkurlarda olabilir. Havayolu araçları aracılığıyla saat kazanmak ve ilerlemek Tatilino Tur'dan sorumlu tutulamaz. Havayolu tarafından yol almaktan kaynaklanan gezilerin yapılamalarından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz.  

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA
► Muhteşem manzaralarla dolu bir seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, ister istemez çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin doyasıya çıkar.
► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu koridordan oluşur. Vagondaki onun odası 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat eğitmenleri tarafından öğretim elemanları tarafından verilen bilgiler. Seyahatin dekorasyonunda küçük salonlarında dekorasyon eşyalarında kullanılır. Gece saatlerini arzu ederler. Bir kişi alt katta ikinci üstte açılan ranza, yatar. Ranza yolculuğuna çıkmak için 1 adet merdiven. Her yatak odası hazır vaziyette otomatik olarak.
► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde sergileyebilirler. Her Vagonda geçişinden geçiş yapmak için geçiş yapacak. Bu mekanlarda restoran Vagonlarında ulaşım çay içebilecekleri yerler. Ayrıca Restoranda Kahvaltı ürünleri ve yemek yemek yemek pişirmeleri içinde bulunanlar. Trend tuvaletler için koridorun iki tuvalet tuvaleti. Bu tuvaletlerden biri Alaturka küçük alafrangadır. Her vagolu 1 adet Vagon görevlileri kalan çocuklarla ilgilenecek. 
► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir. 

 

 

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar

Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 5 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 3 Gece 4 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 2 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi Turları Nerden Kalkışlıdır?
Turistik Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı hareketli olmaktadır. İlk kalkış noktası ve buluşma yeri Ankara Tren Garıdır. Tren dönüşlü turlarımız'da ise Kars Tren Garı hareketlidir.

Tren Hangi Şehirler'den geçmektedir?
Turu'muz esnasında kullanılan Tren Kırıkkale , Kayseri ,Sivas , Erzincan , Erzurum illerini ve belde duraklarını kapsamaktadır.

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Arasındaki Fark?
İki Tren güzergahı aynıdır , fakat hareket saatleri ve durakları farklıdır. Turistik Doğu Ekspresi 29 durakta durmakta olup bunlardan, 3 tanesi insanların bölgeyi turizm amaçlı gezip görebilmeleri adına İliç, Erzincan ve Erzurumdur. Tren bu duraklarda yaklaşık 3'er saat mola vermektedir. Doğu Ekspresi Treni ise 55 durakta durmakta olup asıl amacı yolcu indirip bindirmektir. Turistik Doğu Ekspresi ise hem yolcuların hava almalarını sağlamak hemde bölgelerdeki doğadaki harikaları keşfetmeleridir, Doğu Ekspresi ise bölge'lere yolcu taşıma ve turizm'i canlandırma adına seyahat'lerine devam etmektedir.

Doğu Ekspresi Turu Önemli Notlar;

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 30 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 30 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.
Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur. Vagonlarda ücretsiz indirimli olup 6 yaşını doldurmuş tüm çocuklar yetişkin ücreti ödenerek 2. kompartman talep edilmesi gerekir

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi İle Turları ARALIK OCAK ŞUBAT ve MART AYLARINDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ankara Van Tek Yön Uçak Bileti
Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Bileti
Bölgede Turizm Paketli Lüks Araçları İle Ulaşım
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Konaklama
Otelimizde 3 Açık Büfe Kahvaltı
Otelimizde 3 Açık Büfe/Set Menü Akşam Yemeği
Profesyonel Rehber Eşliğinde Gezi
Seyahat Esnasında Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Güvence Poliçesi
Seyahat Sigortası Güvence Poliçesi
Milli Parklar Giriş Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

Özel ve Kişisel Harcamalar
Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Otel Minibar ve Extra Kullanımları
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Trendeki Extra Harcamalar
Kafkas Gecesi
Doğu Ekspresi Ekstra Turları
Âşıklar Atışması
Çıldır Gölü Atlı Kızak

 

Fiyat Türü Peşin
Single 15790 ₺
Double (Kişi Başı) 7895 ₺
Triple (Kişi Başı) 0 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 5000 ₺
7-12 Yaş 7895 ₺

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.