TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı

Ankara Çıkışlı Büyük Gap Turu

06 - 11 Ekim
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
06 Ekim 2020 - 11 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
13 Ekim 2020 - 18 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
20 Ekim 2020 - 25 Ekim 2020 Yarım Pansiyon
Turu Satın Al

ANKARA ÇIKIŞLI HERŞEY DAHİL BÜYÜLÜ GAP TURU

4 GECE 5 GÜN YARIM PANSİYON KONAKLAMA

EKSTRA TUR YOK !

ERKEN REZERVASYON FIRSATI SON GÜN 1 MART !

GAZİANTEP - ŞANLIURFA - MARDİN - ADIYAMAN

HALFETİ TEKNE TURU DAHİL !

NEMRUT DAĞI TRANSFERİ DAHİL !

SIRA GECESİ DAHİL !

 • 1. Gün 06 Ekim Salı
  Buluşma ve Hareket

  22:00 Kızılay Gama İş Merkezi Önü

  22:15 Armada Avm Önü

  22:30 Gölbaşı Ptt Önü

 • 2. Gün 07 Ekim Çarşamba
  Gaziantep

  Sabah saatlerinde Gaziantep’e varış. İlk olarak yöresel kahvaltı için restaurantımıza hareket ediyoruz.Kahvaltımızın ardından ilk ziyaret noktamız Zeugma Mozaik Müzesi olacak. 2011 yılında açılmış olan, 1700 metrekare büyüklüğü ile dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi iki bin yıllık mozaiklere ev sahipliği yapmakta. Müzede Birecik Barajı kurtarma kazılarında gün ışığına çıkarılan Okeanos ve Tethys Mozaiği, Posedion Mozaiği, Akhileus Mozaiği gibi antik çağa ait birbirinden değerli eserleri görürken Çingene Kızı gibi dünyaca tanınmış eşsiz bir eseri ziyaret edip rehberimizden bilgi alıyoruz.Zeugma Müzesi ziyaretimizin ardından kalenin etrafındaki hayat..Onlarca han ve çarşısı, şehrin ortasında küçük bir tepeye kurulu kalesi, taş evlerden oluşan mahalleleri. Milli Mücadele döneminde kahramanlıklarıyla ün salmış tarihi dokusu. Şehrin orta yerinde 25 metre yükseklikte bir dolgu tepe üzerine kurulu olan kalenin 6 bin yıllık bir geçmişi olduğu düşünülüyor. Gezimize Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi ile devam ediyoruz. Ardından alışkın olmadığımız müze tarzlarında bir ilki yaşatacak olan Hamam Müzesi, Mutfak Müzesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Gastronomi şehri unvanını elinde bulunduran Gaziantep mutfağını keşfetmek için öğle yemeğimizi alacağımız restorantımıza geçiyoruz. Verilen lezzet molasından sonra Antep Kültür Yolu üzerinde bulunan Gümrük Han, Millet Han ve Zincirli BedestenTütün Han, Bakırcılar Çarşısı gezilerimizi gerçekleşiriyoruz. Gezilerimiz ardından yöresel alışverişlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası günün yorgunluğunu atmak için kahve molası vereceğimiz tarihi 400 yıl öncesine dayanan Tahmis Kahvesi. Kıraathaneyi enfes kahvemizi yudumlarken inceleme fırsatı buluyoruz. Kahve molası sonrası konaklamamız için otelimize gidiyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde. GAZİANTEP

 • 3. Gün 08 Ekim Perşembe
  Birecik Halfeti Adıyaman Nemrut Dağı

  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Birecik'e doğru yola çıkıyoruz.Dünyada nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Kısa bir gezi ardından Halfeti'ye doğru yola çıkıyoruz. Varımız ardından 2000 yılında Fırat Nehri üzerine inşa edilen Birecik Baraj Göleti altın da kalan bölgeyi ve tarihi Rum kaleyi  kuşbakışı gören bir teras üzerinden fotoğraflıyoruz. Ardından Yaklaşık 90 dakikalık bizlere özel tekne turu ile Fırat Nehri üzerinde dar vadide birbirinden güzel fotoğraflar çekiyoruz. Asur medeniyetinden beri kullanılan Rum kale ve batık köy Savaşan köyü ve Halfeti’yi gezip tarihleri hakkında bilgi alıyoruz. Tekne turumuzun ardından Fırat Nehri’ni seyrederek çayımızı yudumluyoruz. Halfeti gezisi sonrası 2 saatlik yolculuk ile Adıyaman şehir merkezine varıyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıp Kahta’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından tarihi Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü ve Arsemia ören yerlerini gezip  Dünya’da Güneşin en güzel doğuş ve batışının izlenebildiği yerler arasında bulunan 1150 metre yüksekliğe sahip Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Küçük minibüslerle dağın eteğine kadar çıkıp yarım saatlik bir yürüyüşün ardından dağın zirvesine ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Tanrıların bulunduğu Doğu Terasında rehberimizden bilgi alıp bol bol fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra güneşin batışını izlemek için Batı Terasına geçip tanrı heykelleriyle birlikte muhteşem bir güneş batımı izliyoruz. Güneş batımı sonrası bizleri bekleyen araçlara binip 90 dakikalık yolculuk sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Adıyaman’daki otelimizde. (ADIYAMAN)

 • 4. Gün 09 Ekim Cuma
  Diyarbakır Halfeti Mardin Midyat

  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Ardından sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu'da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’nu görüyoruz.Ardından burçlar üzerinde bulunan Hevsel Bahçelerini ve On Gözlü Köprü’yü görüyoruz. Köprü üzerinde fotoğraf molamızın ardından Batman’a doğru hareket ediyoruz. Türkiye'de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman'da, Kazım Usta'nın yerinde öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrası  Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’te ilk durağımız olan, Ilısu Barajı’nın suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanı’na varıyoruz. Burada İmam Abdullah Türbesi, Eyyubi (Kızlar) Camisi, Zeynel Bey Türbesi, El Rızık Camisi minaresi,  Sultan Süleyman Camisi minaresi ve Mevlana Camisi gezilerimizden sonra Midyat’a doğru yola çıkıyoruz.Midyat'a varış. İlk olarak Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası aracımızda buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. MİDYAT-MARDİN

 • 5. Gün 10 Ekim Cumartesi
  Mardin Şanlıurfa

  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’e hareket ediyoruz. Hz. İsa’dan sonra V. yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan günümüzde halen kullanılmakta olan Dayrul Zaferan Manastırı gezisinden sonra 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesini geziyoruz. Ardından Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Aktif olup ibadete açık olan Kırklar kilisesi, eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT BinasıŞehidi Camii görerek, Tarihi Çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. Ardından şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Gezilerimiz ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü,  Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik olarak Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından fıstıklı menengiç kahvesi ile ünlü Gümrük Han’da mola veriyoruz. Molamız ardından buluşarak otelimize hareket ediyoruz.Otele varış. Konaklama otelimizde. Akşam yemeği ve ekstra sıra gecesi için belirlenen mekana gidiyoruz. ŞANLIURFA

 • 6. Gün 11 Ekim Pazar
  Göbeklitepe Ankara

  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tarihin sıfır noktası olan Göbekli Tepe’yi geziyoruz. Gezimiz ardından Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran’a doğru hareket ediyoruz.. Burada ilk Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi’ni (Harran Üniversitesi) geziyoruz.Gezimiz ardından eski Harran evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz arındn Harran’dan ayrılarak Ankara’ya dönüş yolculuğuna  başlıyoruz. Verilen molalar ve araç içi ikramlar ile birlikte Ankara’ya varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • Turizm Paket Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 •  Otobüs İçi İkramları
 • Acenta Refakati
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
 • Halfeti de Tekne Turu
 • Sıra Gecesi
 • Nemrut Dağı Transferi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri

Rezervasyon İçin Gerekli Bilgiler Aşağıdadır.

Ön Rezervasyon İçin Kişi Başı 300 Tl Kapora Alınmaktadır Kalan Ücretleri 3 Gün Kalaya Kadar Kart İle Veya Nakit Olarak Ofisimizden Ödeyebilirsiniz. Kaporayı veya Toplam Tur Ödemesini İster Sitemizden İster Hesaba İster Kızılay Ofise Gelip Nakit Veya Kart İle Ödeyebilirsiniz.

Genel Bilgi & Rezervasyon İçin: 0312 425 05 45 - 0 553 278 35 13  ( WhatsApp Tanda Bilgi Alıp Rezervasyonunuzu Yaptırabilirsiniz)

Selanik Caddesi 29/4 Kızılay - Kahvecihacıbaba Yanı

Önemli Notlar;

*Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 15 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.

*Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • Turizm Paket Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 •  Otobüs İçi İkramları
 • Acenta Refakati
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
 • Halfeti de Tekne Turu
 • Sıra Gecesi
 • Nemrut Dağı Transferi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri

*Ön Rezervasyon İçin Kişi Başı 300 Tl Kapora Alınmaktadır Kalan Ücretleri Tur Gününe Gün Kala'ya Kadar Ofisimize Gelebilir Kart İle Veya Nakit Olarak Ödeyebilirsiniz. Kaporayı veya Toplam Tur Ödemesini İster Sitemizden İster Banka Hesabına İstersenizde Kızılay Ofise Gelip Nakit Veya Kart İle Ödeyebilirsiniz.

Fiyat Türü Peşin
Single 1600 ₺
Double (Kişi Başı) 1349 ₺
Triple (Kişi Başı) 1349 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 900 ₺
7-12 Yaş 1349 ₺
Grup Fiyatı (8 kişi ve üstü gruplar için geçerlidir)
1295.04 ₺

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.