KESİN ÇIKIŞLI

Halkidiki Selanik Kavala Ve Thassos Adası Turu İstanbul Çıkışlı

Halkidiki Selanik Kavala Ve Thassos Adası Turu İstanbul Çıkışlı


İstanbul çıkışlı Halkidiki, Selanik, Kavala ve Thassos Adası turumuz, unutulmaz anılarla dolu bir tatil sunuyor.

  • Her Hafta Kesin Kalkışlı
  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Yüksek Memnuniyet Oranı
  • Türkçe Rehberlik Hizmet
  • 1 Gece Selanik Konaklamalı
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

Halkidiki Selanik Kavala ve Thassos Adası Turu

Tatilino ile Yunanistan'ın en güzel bölgelerini keşfetmeye hazır mısınız? İstanbul çıkışlı bu turda, Selanik'in tarihi ve kültürel zenginliklerini, Halkidiki'nin eşsiz plajlarını, Kavala'nın Osmanlı dönemine ait yapıları ve Thassos Adası'nın doğal güzelliklerini keşfedeceksiniz.

 2 Gece 3 gün 
1 Gece Selanik Konaklama
Her Cuma Kesin Hareketli

 Hareket Tarihleri 
24, 31 Mayıs / 7, 14, 16, 18, 21, 28 Haziran / 5, 12, 13, 19, 26 Temmuz / 2, 9, 16, 23, 30 Ağustos / 6,13, 20, 27 Eylül

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: BULUŞMA VE HAREKET

21.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21.30 : Mecidiyeköy Eski Ali Samiyen Stadı Karşısı (Ege Seramik) Önü
22.00 : İncirli Ömür Otobüs Durakları
22.30 : Beylizdüzü Marmara Park Havaist Durağı
22.50 : Silivri Eski Kipa Önü
23.30 : Yenice Aytemiz İstasyonu
00.15 : Namık Kemal Yay Tesisleri
01.45 : Keşan Kavşağı

Siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. İpsala sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.
2. Gün: KAVALA - HALKİDİKİ - SELANİK

Sabah erken saatlerde Kavala’ya ulaşıyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltının ardından Kavala’yı panoramik olarak keşfediyor ve yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrası Halkidiki’ye varıyoruz. Selanik’in güneydoğusunda yer alan Halkidiki, üç yarımadasıyla Ege’yi andıran eşsiz bir bölgedir. Güneşli plajları, pitoresk körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleriyle adeta Avrupa’nın Maldivleri olarak bilinir. Halkidiki bölgesinin turizm merkezi olan Kallithea’da anlaşmalı olduğumuz plaja varıyoruz ve tüm gün yüzme için serbest zamanınız olacak. Ardından Selanik şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e vardığımızda, panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turda Atatürk Evi, Beyaz Kule, Kordon ve Aristo Caddesi gibi önemli yerleri göreceğiz. Otele varışımızla odalara yerleşiyoruz ve otelde konaklıyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Taverna Turuna katılabilirler (45-50 Euro).

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır. Çorba, kahvaltı tabağı, börek, demleme çay gibi alternatifler bulunmaktadır. (Tur ücretine dahil değildir)
Öğle Yemeği: Plajda serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir)
Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir). Ekstra olarak düzenlenecek Taverna Turuna katılabilirsiniz.
Para Birimi: € (Euro)
Rota: İstanbul-Halkidiki (630 km)
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 18:00

3. Gün: SELANİK - THASSOS ADASI - İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Thassos Adası’na geçmek üzere Keramoti’ye doğru yola çıkıyoruz. Keramoti Limanı’nda bizi bekleyen feribotlarla Thassos Adası’na geçiyoruz (Ekstra 25 Euro – Thassos turuna katılmak istemeyen misafirler Keramoti’de zaman geçirebilir). Adaya vardığımızda, Thassos’un en ünlü plajlarından birine gidiyor ve tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte plajdan ayrılıp limana dönüyor ve İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yunan gümrüğünde pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra, free shopta alışveriş yapmak için kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Türk sınırında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp, İstanbul’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Tekirdağ’da uygun bir tesiste köfte molası verip, ardından İstanbul’a varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe şeklinde sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).
Öğle Yemeği: Plajda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Akşam Yemeği: Tekirdağ’da restoranda serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimi: € (Euro)

EK BİLGİLER

Bilgilendirme

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Haftalık turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 1 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki ("’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki ("’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda iade işlemi yapılmaz .Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİLİNO TURİZM tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce TATİLİNO TURİZM tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce TATİLİNO TURİZM tarafından bilgi verilecektir

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle

turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİLİNO TURİZM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan TATİLİNO TURİZM sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel TATİLİNO TURİZM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için TATİLİNO TURİZM tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden TATİLİNO TURİZM sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

-TATİLİNO TURİZM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TATİLİNO TURİZM, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#213
LOKASYON:
İstanbul (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21.00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21.30 : Mecidiyeköy Eski Ali Samiyen Stadı Karşısı (Ege Seramik) Önü
22.00 : İncirli Ömür Otobüs Durakları
22.30 : Beylizdüzü Marmara Park Havaist Durağı
22.50 : Silivri Eski Kipa Önü
23.30 : Yenice Aytemiz İstasyonu
00.15 : Namık Kemal Yay Tesisleri
01.45 : Keşan Kavşağı
İPTAL POLİTİKASI:
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda iade işlemi yapılmaz .Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

- Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur TATİLİNO TURİZM tarafından bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

89

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Lüks otobüslerle gidiş-dönüş ulaşım.
Seçilen otel paketine göre Selanik'te 1 gece oda kahvaltı konaklama.
Tur programında belirtilen tüm çevre ve şehir turları.
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Araçta sınırlı miktarda su ikramı.
Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası.

HARİÇ OLANLAR:


Yurtdışı çıkış harcı.
Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Yurt dışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro) (65 yaş üzeri misafirlerimiz için ayrı fiyat talep edilmelidir).
Ekstra turlar, program dışı geziler, kişisel harcamalar, ilk gün yolda alınan kahvaltı.
Öğle ve akşam yemekleri.
Şehir ve otel vergileri (kişi başı 5€ olup araçta rehbere ödenir).
Schengen vizesi (Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmez).