UÇAK İLE

Uçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu İstanbul Çıkışlı

Uçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu İstanbul Çıkışlı


İstanbul çıkışlı uçaklı butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu, bölgenin otantik atmosferini yaşayarak tarihi ve kültürel keşiflere adım atmanızı sağlıyor.

  • Gidiş Dönüş Uçak Bileti Dahil
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Yüksek Modelli Araçlar İle Transfer
  • Seyahat Sigortası
  • Kredi Kartına 3 Taksit İmkanı
  • Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri Dahil

UÇAKLI BUTİK MARDİN EZİDİ VE SÜRYANİ KÖYLERİ TURU 
İSTANBUL ÇIKIŞLI

2 GECE 3 GÜN

Gidiş Dönüş Uçak Bileti Dahil

Gezilecek Yerler:

ZERZEVAN KALESİ
KASIMİYE MEDRESESİ
MARDİN
MİDYAT
ULU CAMİ
DARA ANTİK KENTİ
KAFRO KÖYÜ
MOR GABRİEL MANASTIRI
İDİL
MAĞARAKÖY
HASANKEYF
DİYARBAKIR SURLARI
HEVSEL BAHÇELERİ

Tur Detayları:

KİŞİ BAŞI 10,490 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

KREDİ KARTINA 3 TAKSİT İMKANI


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL - DİYARBAKIR - ZERZEVAN KALESİ - MARDİN - KASIMİYE MEDRESE

05:20'de Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak turumuza başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus'un tarifeli seferiyle saat 06:55'te Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Saat 08:45'te Diyarbakır'a varışımızın ardından meşhur Diyarbakır kahvaltısını yapıyoruz ve daha sonra bizi bekleyen aracımıza geçerek Mardin'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 3 bin yıllık bir tarihi olan Zerzevan Kalesi'ni ziyaret ediyoruz ve ardından Mardin'e varıyoruz. İlk durağımız, günümüze kadar mükemmel yapısıyla ayakta kalan Kasımiye Medresesi olacak. Ardından Eski Mardin'e geçiyoruz. Öğle yemeği molasının ardından yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin'in dar sokaklarında gezerek Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Ulu Cami, Mimarbasi Cercis Löle imzalı konaklar, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası ve Mezapotamya manzaralı çay bahçelerini görüyoruz. Daha sonra Sakıp Sabancı Kent Müzesi'ni gezerek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde gerçekleşiyor. Dileyen misafirlerimizle akşam Mardin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz.

TUR DETAYLARI
Sabah Kahvaltısı : Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Mardin Yay Grand Hotel vb.
2. Gün: DARA ANTİK KENTİ - ÇAĞÇAĞ VADİSİ - BEYAZSU - KAFRO ( ELBEĞENDİ )

Sabah kahvaltı sonrası Dara'ya doğru hareket ediyoruz. Dara'da antik kentimizi gezerek, kalıntılarının olduğu alanları, sarnıçları, zindanları ve kaya mezarlarını ziyaret ediyoruz. Ardından Suriye sınırına sıfır noktasında bulunan Nusaybin üzerinden geçerek Beyaz Su'ya ulaşıyoruz. Çağçağ Vadisi'nde bulunan Beyaz Su'da dinlenme ve çay molası veriyoruz. Sonrasında Midyat'in Süryani Köyleri'nden biri olan Kafro'ya (Elbeğendi) doğru yol alıyoruz. Kafro, köyüne geri dönen Süryanilerin nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırı'nı ziyaret ediyoruz ve ardından bir Ezidi köyü olan Mağaraköy'e (Kiwex) geçiyoruz. Köy içerisinde gezimizi tamamladıktan sonra başka bir Süryani köyü olan Haberli (Basibrin) köyüne geçiyoruz. Şu anda hala ibadete açık olan Mor Dodo Kilisesi'ni ziyaret ettikten sonra Midyat'a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve akşam yemeği için otelimizde dinleniyoruz.

TUR DETAYLARI
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Royal Midyat, Asur Hotel vb.
3. Gün: MİDYAT KONUK EVİ - HASANKEYF - DİYARBAKIR - ULU CAMİ

Sabah kahvaltısının ardından Midyat Devlet Konukevi'ni ziyaret ediyoruz ve burada Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle işlediği telkari sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Hasankeyf'te; yeni yerlerine taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii, Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Dicle Nehri'ni fotoğraflıyoruz ve ardından Batman'da öğle yemeği için mola veriyoruz. Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'da, Ulu Cami ve Külliyesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Şeyh Mutahhar Cami'sine ait Dört Ayaklı Minare, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Tarihi Hasan Paşa Hanı ve Unesco Dünya Miras Listesine girmiş olan 7 bin yıllık Diyarbakır surlarını geziyoruz. 8 bin yıl gibi uzun bir süredir bahçe olarak var olan, tarımsal, kültürel ve tarihi olarak önemli bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panoramik olarak görüyoruz. Kırklar Dağı’nın eteğinde bulunan On Gözlü Köprü'yü de ziyaret ettikten sonra Diyarbakır Havalimanı'na hareket ediyoruz. Gerekli bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus'un tarifeli seferiyle saat 20:55'te İstanbul'a hareket ediyoruz. Gezimizin sonunda Sabiha Gökçen Havalimanı'na varışımızın ardından vedalaşıyoruz, bir sonraki organizasyonumuzda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz..

TUR DETAYLARI
Kahvaltı : Tur Ücretine Dahil Olup Otelde Alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alabilirsiniz.

EK BİLGİLER

Turlarımızla İlgili Önemli Bilgilendirme
LÜTFEN OKUYUNUZ

1- Turlarımız, katılımcı sayısına göre minibüs, midibüs veya otobüslerimizle düzenlenmektedir. Turun iptal edilmesi durumunda (min.15 kişi), konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden bildirim yapılacaktır.

2- Tatilino Turizm, gerektiğinde tur güzergahını içeriği aynı kalacak şekilde değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen geziler başka bir gün gerçekleştirilebilir.

3- Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapatılan durumlarda gezi veya turlar yapılamaz. Bu durumdan Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

4- Programdaki serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenmektedir.

5- Tatilino Turizm, otel standartları aynı kalmak şartıyla değişiklik hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde etkinlik olması durumunda (fuar,kongre,ulusal bayram ve tatil dönemi) konaklamalar çevre şehirlerde yapılabilir.

6- Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan farklı olabilir. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

7- Tur sırasında kaybolan veya unutulan eşyalardan Tatilino Turizm sorumlu değildir.

8- Programda belirtilen ekstra gezilerin yeterli katılım olmaması halinde yapılmama ihtimali bulunmaktadır.

9- Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme şekline göre yapılır. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler aynı şekilde iade edilirken, kredi kartı ile yapılan ödemeler işlem yapılan karta iade edilir.

10- Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve turu satın alan misafirlerimiz bu şartları kabul etmiş olurlar. Kesin kayıt esnasında tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#210
LOKASYON:
İstanbul
YEMEK:
2 SABAH KAHVALTISI , 2 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirler, turun başlama tarihinden en az 15 gün öncesine kadar iptal veya değişiklik taleplerini acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdürler. Hizmetin başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal tarihinden itibaren 21 iş günü içinde ödeme şekline göre yapılır. Son 15 gün içinde yapılan taleplerde iptal iade mümkün değildir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

11.499TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
2 gece otel konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Bölgedeki tüm ulaşımlar
Seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri girişleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler