EN İYİ FİYAT

Beyşehir İbradi Ormana Düğmeli Evler Turu Ankara Çıkışlı

Beyşehir İbradi Ormana Düğmeli Evler Turu Ankara Çıkışlı


BEYŞEHİR İBRADI ORMANA DÜĞMELİ EVLER TURU| 1 GECE 2 GÜN
EN TECRÜBELİ VE MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK TUR FİRMASI
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Lüks Araçlar İle Ulaşım
  • Tekne Turu
  • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmeti
  • Seyahat Sigortası

ANKARA ÇIKIŞLI BEYŞEHİR İBRADI ORMANA TURU 1 GECE 2 GÜN

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

KİŞİ BAŞI 1945 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT | NAKİT ÖDEMEDE ANINDA %5 İNDİRİM

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA - AKŞEHİR - EFLATUN PINARI - EŞREFOĞLU CAMİ - BEYŞEHİR

Sabah saat 07.30 Necatibey Caddesi Denirtepe Köprüsü altında buluşma hareket. Polatlı, Yunak, üzerinden saat 11.00 sularında Akşehir'e ulaşıyoruz. İlk olarak Ünlü gülmece ustası Nasrettin Hoca'nın türbesini ziyaret ederek Dünyanın ortasını görüyoruz. Ardından Gülmece Parkı ziyaretimizde hem Nasrettin Hoca'nın fıkralarını yaşayacak hem de günümüze kadar tanıdığımız güldürü ustalarının heykellerini göreceğiz. Daha sonra Akşehir Evi, Nasrettin Hoca Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi ve eski sokak dokusunu fotoğrafladıktan sonra Kurtuluş Savaşı'nın en önemli kararı olan Büyük Taarruz 'un; planlanarak, karara bağlandığı Akşehir Batı Cephesi Karargah Müzesini gezip öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Sultan Dağları'nı aşarak Eflatun Pınarı Hitit Su Anıtı'na gidiyoruz. Doğal bir su kaynağı üzerinde yapılmış büyük bir havuz ve dikdörtgen formda şekillendirilmiş kayalar üzerine kabartma tekniğinde yapılmış tanrı ve tanrıça figürlerinden oluşmaktadır. Daha sonra Beyşehir'de; Eşrefoğlu Camisi'ni gezeceğiz. Eşrefoğlu Cami Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orijinali olup 1296-1299 yılları arasında yapılmıştır. Özellikle konsollardaki kök boyalı motifler dikkat çekicidir. Eşrefoğlu Cami, Selçuklu Ulu Camileri'nde görülen özelliklerin tamamını taşıyan ender örneklerden biridir. Cami gezimizin ardından Beyşehir Gölü’nde gün batımı eşliğinde keyifli bir tekne turu yapıp otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Beyşehir’deki otelimizde

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı : Karşılama sonrası araçta poğaça ve içecek ikramı yapılacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği :Ekstra olarak Akşehirde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama : Ali Bilir Otel (3*)

2. Gün: ÜRÜNLÜ - ALTINBESİK MAĞARASI - ORMANA DÜĞMELİ EVLERİ - İBRADI

Kahvaltı sonrası Toros Dağları'nın iç kısımlarında yer alan Altınbeşik Mağarası'na (UNESCO tarafından koruması gereken bölge ilan edilmiştir) gidiyoruz. Eski adı Unulla olan Ürünlü Köyü'nde yer alan Altınbeşik Mağarası,1994 tarihinde Milli Park haline getirilerek, Türkiye’nin ilk ve tek "Mağara Milli Parkı" özelliğini taşımaktadır. Botla mağarayı gezdikten sonra aracımızla Ürünlü köyüne çıkıyoruz. Köydeki düğmeli evleri gezdikten sonra Ormana'ya geçiyoruz. Ormana Düğmeli Evleri'ni yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı, bölgeyi 2005 yılında kentsel sit alanı ve alternatif turizm merkezi ilan etmesiyle,150 adet Ormana evi tespit edilmiş, 49 ev koruma altına alınmıştır. Osmanlı mimarisinin hakim olduğu evleri tarihi 100-300 yıl arasında değişiklik gösterir. Yöre mimarisinin Karamanoğulları Beyliği'nden miras kaldığı düşünülmekte, harç ve çivi kullanılmadan, yörede bol bulunan kalker taşından örülen taş duvarlar ile yüzlerce yıl çürümeyen, katran, ardıç veya andız ağacı kerestesi kullanılarak, yapılarının içi saman katılmış ak toprak ile sıvanan iki katli ahşap evlerdir. Ahşap oymacılığı sanatının en güzel örneklerini kapı, tavan, dolap, pencere, kepenkler, cumba ve davlumbazlarda görmek mümkün. Gezimizin ardından öğle yemeği molası. Yemekten sonra İbradı'da Arapastik Kestanesi'ni fotoğraflayacağız. Yaklaşık bin yıllık olan ve gövde çapı 24 metre olan bu ağaç önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Sarıhacılar Köyü'nde düğmeli evleri gezip kervan yolunda yarım saatlik doğa yürüyüşü yapacağız. Seydişehir, Konya, Ankara güzergahını izleyerek saat 23.00 sularında Ankara'ya varacağız.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı : Tur ücretine dahil olup otelimizde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-17 kişide minibüs ile, 18-35 kişide midibus, 35-50 kişide otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 kişi); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.

2-) Tatilino Turizm , gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir

5-) Tatilino Turizm , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilino Turizm sorumlu değildir.

8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#152
LOKASYON:
Ankara
YEMEK:
1 SABAH KAHVALTISI , 1 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
07:30 Necatibey Demirtepe Köprüsü Altı
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 15 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 21 iş günü içerisinde ödeme şekli ile iade edilir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

3.990TL

en düşük kişi başı

3.990TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Lüks Araçlarla Ulaşım
1 Gece Otelde konaklama
1 Adet Sabah Kahvaltı
1 Adet Aksam yemeği
Seyahat sigortası
Tekne Turu (2)
Rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


İlk gün kahvaltı
Tüm öğle yemekleri
İkinci gün akşam yemeği
Müze ve ören yeri girişleri
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.