EN İYİ FİYAT

Hakkari Şırnak Cizre Turu Ankara Çıkışlı

Hakkari Şırnak Cizre Turu Ankara ÇıkışlıHakkari Şırnak Cizre Turu Ankara ÇıkışlıHakkari Şırnak Cizre Turu Ankara ÇıkışlıHakkari Şırnak Cizre Turu Ankara Çıkışlı


HAKKARİ ŞIRNAK CİZRE TURU | 3 GECE 4 GÜN
EN TECRÜBELİ VE MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK TUR FİRMASI
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
  • Havaalanı Transferleri
  • Berçelan Yaylası Transferleri
  • Hakkari - Şırnak - Cizre
  • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmeti
  • Seyahat Sigortası

ANKARA ÇIKIŞLI HAKKARİ ŞIRNAK CİZRE TURU 3 GECE 4 GÜN

Göklere kadar uzanan dağları, buz kaplamış gölleri, derin vadileri, yüksek şelaleleri, kar kaplı zirveleri ile

YARIM PANSİYON KONAKLAMA
GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ DAHİL !
HAVALİMANI TRANSFERLERİ DAHİL !

KİŞİ BAŞI 7200 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT | NAKİT ÖDEMEDE ANINDA %5 İNDİRİM

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA – ŞIRNAK – CİZRE

Sabah saat 09.30 'da Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. Anadolujet TK7190 seferi ile saat 11.40'da Şırnak’a hareket. Saat 13.15’da Şırnak’a varıyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra Dicle nehri kenarında bulunan, Nuh’un gemisinin indiği yer olduğuna inanılan Cudi Dağı’nın eteğindeki Cizre merkeze geçiyoruz. İlk durağımız ilahi bir aşk öyküsünün kahramanları olan Mem u Zin Türbesi’dir. Türbe ziyaretimizden sonra, 639 yılında kiliseden camiye dönüştürülmüş ve 1160 senesinde yeniden inşa edilmiş olan Cizre Ulu Cami’yi ziyaret edeceğiz. Cizre Ulu Cami’de yer alan Ebul-İz yapımı ünlü ejder figürlerinden bir tanesi günümüzde İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde, bir diğer figür ise 1969 yılında yerinden sökülerek çalınmıştır ve günümüzde Kopenhag David Samling Müzesi’nde sergilenmektedir. Bir sonraki durağımız Hz. Nuh’un Türbesi. Ardından medrese, camii ve türbeden oluşan bir külliye olan, Kırmızı Medrese olarak da bilinen Medresa Sor’u ziyaret ediyoruz. Kuzey Mezopotamya’da dönemin önemli siyasi aktörlerinin egemenlik, Kürtlerin ise var olma ve siyasi gücünü devam ettirme savaşını verdiği bir dönemde iktidar sembolü olarak inşa edilmiş bir yapı olduğundan önemli bir yapıdır. Gezimizin ardından Cizre Kale’si ve kale yapıları içerisinde bulunan Bırca Belek – Ateşgede yapılarını görüp Cizre gezimizi tamamlıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Cizre’deki otelimizde.

TUR DETAYLARI

Öğle yemeği : Ekstradır. Restaurant ta alınacaktır.
Akşam yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Cizre veya Şırnak’daki otelimizde.

2. Gün: CİZRE - ŞIRNAK - ÇUKURCA - HAKKARİ

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Cudi Dağı manzaraları eşliğinde Şırnak’a oradan da Çukurca’ya doğru devam ediyoruz. Yol üzerinde eski bir köy olan Işşi Köyü’ne (Onbudak Köyü) geçiyoruz. Sarp dağların arasında, meyve ağaçlarıyla, güzel manzarasıyla hafızalarda yer edinecek bu köyde bir zamanlar Süryani’lerin Katolik kısmını oluşturan Keldaniler yaşıyordu. Keldaniler hakkında bilgiler aldıktan sonra Çukurca’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Çukurca’da geleneksel yöntemlerle hazırlanan tarihi tahin atölyesine uğrayıp, susamın taş değirmenlerde öğütülmesiyle yapılan meşhur tahinin yapımı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Çel Kalesi’ni görüyoruz. Çel ismi Kürtçe “doruk, zirve, yüksek yer” anlamına gelmektedir. İlçe merkezine hakim bir noktada olan kaleyi ve Ermeni evlerini ziyaret ettikten sonra bu güzel ve etkileyici bölgeye veda ederek Hakkari’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği : Ekstradır. Restaurantta alınacaktır.
Akşam yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Hakkari’deki otelimizde.

3. Gün: HAKKARİ - BERÇELAN YAYLASI - YÜKSEKOVA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Osmanlı döneminde inşa edilen, üç asırlık Meydan Medresesi’ni ziyaretimiz sonrası bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan 3.300 rakımlı Berçelan Yaylası’na hareket ediyoruz. (Not: Berçelan yaylası turu hava ve yol şartları uygun olması durumunda gerçekleşecektir. Programın yapılamaması durumunda alternatif program uygulanacaktır. ) Serin havası, soğuk su kaynakları ve verimli otlaklarıyla, dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrası tekrar Hakkari’ye dönüyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi seyir terasında vereceğimiz mola sonrası Zap Vadisi’nden Yüksekova’ ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Deniz Gezmiş’in de aralarında bulunduğu devrimci gençlik öncülüğünde inşa edilen Devrimci Köprüsü’nde kısa bir mola veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Yüksekova’ya varıyoruz. Yüksekova İran Pasajı veya Kaçakçılar Pasajı’nda alışveriş ve çarşıyı görme imkanımız olacaktır. Alışveriş sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği : Ekstradır. Restaurantta alınacaktır.
Akşam yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Yüksekova’daki otelimizde.

4. Gün: ŞEMDİNLİ - ANKARA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Gezimize ilk olarak Şemdinli’de bulunan Nehri Kayme Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. 20. yüzyılda inşa edilen bu sarayı gördükten sonra Şemdinli Çayı üzerinde bulunan taş köprüye doğru hareket ediyoruz. Bağlar Köyü’nde bulunan bu güzel eseri gördükten sonra Van’a doğru yola çıkıyoruz. Başkale ilçesinde bulunan, Albayrak Köyü’ndeki Ermeni yapısı olan St. Bartholomeus Kilisesi’ni gördükten sonra Yüksekova Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Anadolujet’in TK 7193 sayılı 13:40’de hareket edecek olan uçağı ile Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile Necatibey Caddesi’ne hareket.Siz değerli misafirlerimizle geçireceğimiz diğer güzel turlarda görüşmek dileğiyle .

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-17 kişide minibüs ile, 18-35 kişide midibus, 35-50 kişide otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 kişi); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.

2-) Tatilino Turizm , gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir

5-) Tatilino Turizm , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilino Turizm sorumlu değildir.

8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#151
LOKASYON:
Ankara
YEMEK:
3 SABAH KAHVALTISI , 3 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
09:30 Necatibey Demirtepe Köprüsü Altı
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 15 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 21 iş günü içerisinde ödeme şekli ile iade edilir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

7.200TL

en düşük kişi başı

7.200TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
Havaalanı Transferleri
Bölgedeki Ulaşım Hizmeti
3 Gece Otel Konaklaması
3 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam Yemeği
Berçelan Yaylası Transferi
Rehberlik Hizmeti
Seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Tüm öğle yemekleri
Müze ve ören giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar