İYİ SEÇİM!

Büyük Balkan Turu İstanbul Çıkışlı

Büyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul ÇıkışlıBüyük Balkan Turu İstanbul Çıkışlı


İstanbul Çıkışlı Balkan Turumuzda 9 Ülke 5 Başkenti Gezme İmkanı Sizleri Bekliyor..
0212 570 36 63 - 0850 473 03 73

  • Yüksek Modelli Araçlar
  • Tecrübeli Personel
  • 9 Ülke 5 Başkent
  • Sabah ve Akşam Yemekleri
  • Vade Farksız Taksit İmkanı
  • Yüksek Memnuniyet Oranı

Büyük Balkanlar Turu 9 Gün 9 Ülke Her Şey Dâhil

KOSOVA DAHİL

7 gece 9 gün

Ekstra Turlar Dahil 

 Bölgenin En Deneyimli Rehberlik Hizmeti 

9 ÜLKE 5 BAŞKENT

7 Sabah Kahvaltısı Ücrete Dâhil

7 Akşam Yemeği Ücrete Dâhil 

 Programda Belirtilen Tüm Çevre Geziler Ücrete Dahil 

Ohrid Tekne Turu Ücrete Dâhil

 Makedon Gecesi Ücrete Dâhil 

Boşnak Folklor Gösterisi Ücrete Dâhil 

Lüks Araçlar İle Gidiş-Dönüş Ulaşım 

Yurt dışı seyahati olmasına karşın her karışın da memleketimizden izler taşıyan; Osmanlının Balkanlarda geçirdiği 500 yıllık kültürel mirasını her gününde hissedebileceğiniz muhteşem bir deneyime hazır mısınız? Macera başlıyor 

Biniş Noktalarımız:

19:00 Kartal Köprüsü
19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
20.00 Mecidiyeköy
20:15 Bakırköy Ömür Plaza
21:00 Beylikdüzü

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Buluşma ve Hareket

Belirtilen saat ve belirtilen durakllarda misafirlerimizin alınmasının akabinde Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

2. Gün: Kavala- Selanik – Bitola (Manastır) – Resne – Ohrid

Kavalada’ki kahvaltı molasından sonra (ekstra) panoramik şehir turunda Kavala’yı görüyor ve Selanik yolculuğuna başlıyoruz. Selanik’e varışımız ile panaromik şehir turunda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından Bitola’ya hareket ediyoruz. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekân ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi Binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne’deki Köşkünü fotoğrafladıktan sonra Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Akşam yemeğimizi Makedon Folklor Gösterisi eşliğinde alıyoruz. Konaklama Ohrid’ deki otelimizde.

Kahvaltı: Kavala'da ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra)

Konaklama: Aqualina Otel vb.

Güzergah: Kavala- Ohrid (439 km)

3. Gün: Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından grubumuza özel Ohri Tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa Camiini, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Üsküp'teki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra)

Konaklama: Karposh Otel vb.

Güzergah: Ohrid- Tetovo- Üsküp (172 km)

4. Gün: Üsküp – Prizren – İşkodra

Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından Kosova ülkesinin başkenti Priştine yolculuğuna başlıyoruz. Kosova sınır geçişi ile devam eden yolculukta Priştine’deki Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e varıyoruz. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de kent turuna başlıyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Arnavutluk ülkesine geçiyor ve İşkodra’ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’daki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)

Konaklama: Exalco Otel vb.

Güzergah: Üsküp-İşkodra (338 km)

5. Gün: İşkodra - Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje veya Çevresi

Otelde alınan kahvaltının ardından Kotor’a yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerindeki muhteşem St.Stefan adasını ve Budva’yı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Dubrovnik turunu gerçekleştiriyoruz. Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman alıyoruz. Buluşma sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya çevresi otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)

Konaklama: Acimovic Otel vb. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri Medugorje olarak değişebilir)

Güzergah: İşkodra- Trebinje (201 km)

6. Gün: Trebinje veya Çevresi – Poçitel – Mostar – Saraybosna

Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerindeki Osmanlı Köyü Poçitel turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından devam eden yolculukla Mostar’a varıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Mostar’ın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman sonrasında hareket ederek, Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varıyoruz. Varışımız ile kent turuna başlıyoruz. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş Başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk Ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman.

Buluşma sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel Boşnak Halk Dansları ve şarkıları eşliğinde alıyoruz. Konaklama Saraybosna’ daki otelimizde

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil (İçecekler ekstra) Boşnak Halk Dansları Eşliğinde

Konaklama: New Otel vb.

Güzergah: Trebinje- Saraybosna (245 km)

7. Gün: Saraybosna – Belgrad

Otelde alınan kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Sınır geçişi ve ara molalarla devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda; Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş ve alış veriş molası sonrasında turumuzu noktalıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ taki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)

Konaklama: Theater Otel vb.

Güzergah: Saraybosna- Belgrad (293 km)

8. Gün: Belgrad – Sofya

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilindeki Ivan Vazof Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı Cami’sini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Sofya’daki otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil. (İçecekler ekstra)

Konaklama: Novotel Otel vb.

Güzergah: Belgrad- Sofya (395 km)

9. Gün: Sofya – Plovdiv – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varıyoruz.Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği bir şehir olup; mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren bir kenttir. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Bir dahaki TATİLİNO organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır ücrete dâhil

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Türkiye'deki yol tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Güzergah: Sofya- İstanbul (550 km)

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-17 kişide minibüs ile, 18-35 kişide midibus, 35-50 kişide otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 kişi); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.

2-) Tatilino Turizm , gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

5-) Tatilino Turizm , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilino Turizm sorumlu değildir.

8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#125
LOKASYON:
İstanbul
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
19:00 Kartal Köprüsü 19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 20.00 Mecidiyeköy 20:15 Bakırköy Ömür Plaza 21:00 Beylikdüzü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

13.902TL

en düşük kişi başı

479

9 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Lüks otobüs ile ulaşım
3* ve 4* Hotelde 7 gece konaklama
Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (7) ve Akşam yemekleri (7)
Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Şehir vergileri ve Gümrük vergileri
Otobüs içi ikramlar
Dubrovnik Turu, Ohrid Tekne Turu, Matka Kanyonu, Üsküp'te Makedon Gece Eğlencesi
Saraybosna'da Folklor Gösterisi,
Kosova Giriş ücreti*

HARİÇ OLANLAR:


İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
Tüm soft içecekler
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
Seyahat Sağlık Sigortası
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (TL)