PLANLANAN

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren Dönüş

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren Dönüş


TÜRKİYENİN EN TECRÜBELİ VE EN ÇOK MİSAFİR TAŞIYAN ACENTASI İLE
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI UÇAK İLE GİDİŞ TREN İLE DÖNÜŞ
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

 • Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon İle Dönüş
 • Kars - Erzurum - Erzincan - Kemaliye
 • Uçak İle Gidiş
 • Tecrübeli Rehber ve Acenta Refakati
 • Yüksek Memnuniyet Oranı
 • Tüm Çevre Gezileri

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU | DOĞU EKSPRESİ TURLARI

TÜRKİYE'NİN EN TECRÜBELİ EKİBİ İLE UNUTAMAYACAĞIN DOĞU EKSPRESİ MACERASI SENİ BEKLİYOR
DÜNYANIN EN GÜZEL VE UZUN 4 TREN ROTASINDAN BİRİ OLAN TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI İLE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR MACERAYA HAZIR OLUN

KİŞİ BAŞI ...... TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
 KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT | NAKİT ÖDEMEDE ANINDA %5 İNDİRİM

HER HAFTA ÇARŞAMBA CUMA VE PAZAR GÜNÜ UÇAK GİDİŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE DÖNÜŞ 
ERZİNCAN - KARS - ERZURUM - ÇILDIR GÖLÜ - ERMENİSATAN SINIRI - ANİ HAREBELERİ - SARIKAMIŞ 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURLARI TATİLİNO TURİZM FARKI VE EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ VERİLEREK HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA SİZLERLE

4 GECE 5 GÜN (2 GECE TREN - 2 GECE OTEL KONAKLAMASI)
YATAKLI TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL
2 GECE YATAKLI VAGONDA 2 GECE OTEL'DE KONAKLAMA

DOĞU EKSPRESİ TURLARI| TREN İLE KARS TURU |TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI|TREN İLE TURLAR
Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar

Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 7 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 3 Gece 4 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 2 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS

Değerli Misafirlerimiz ile Ankara Esenboğa havalimanında buluşmamız sonrasında Anadolu Jet Havayollarına 09.00 Anadolu Jet TK 7070 Uçağımızın kalkışıyla Erzurum’a Uçacağız.1,5 saat Sürecek Uçak yolculuğundan sonra 10.30’da Erzurum’da olacağız. Erzurum’a varışımızla öncelikle Tarihi Taşhan’ı ziyaret edeceğiz. Daha sonra 19.yy. sonlarında Erzurum eşrafından biri tarafından yaptırılmış olan Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra bir sonraki durağımız Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi‘ne geçeceğiz. Plan düzeni, dengeli mimarisi ve iri motifli süslemeleri ile Erzurum’u en gösterişli yapılarından biridir. Lala Paşa Camii gezimizden sonra Erzurumun Simgelerinden olan Selçuklu yapımı Çifte Minareli Medrese‘yi göreceğiz. Sıra Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan Üç Kümbetler. Gün bitiminde Kars’a doğru yola çıkacağız. Yol Üzerinde Sarıkamış Şehitliği’ni göreceğiz. Kars’a varışımızı takiben. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS GECESİ , AŞIKLAR ATIŞMASI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kars Keşfimize başlıyoruz. Bugünkü Rotamızda Bölgenin önemli bir merkezi olan, Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani Harabeleri‘ne geçiyoruz. Kars’a 48 kilometre uzaklıkta, Türkiye-Ermenistan sınırına yakın Arpaçay nehri kenarında bulunan kent, Ermeni Bagratuni hanedanlığı döneminde önemli bir güç ve kültür merkezi olmuştu. Ani gezimizden sonra Kars’ın önemli Turizm merkezlerinden Doğu Anadoludaki en büyük 2.Göl olan Çıldır Gölü‘ne geçiyoruz. Öğle Yemeğimizi de Çıldır Gölünde bulunan restorantta alacağız. Gün bitiminde Otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeğimi ve konaklama otelimizde. Yemek sonrasında Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecesine katılıyoruz.


 • Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.
 • Rota: Kars- Ani Harabeleri - Çıldır Gölü- Kars 
 • Öğle yemeği: Ekstra olup Çıldır gölünde tutulan balık menüsü olarak sunulmaktadır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…
 • Ekstra: Kars Âşıklar Atışması eğlencesi
3. Gün: KARS ŞEHİR MERKEZİ - SERBEST ZAMAN - ANKARA TREN YOLCULUĞU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası otelimizden çıkış yaparak, Kale çevresinde tarihi yapılardan; Harakani Camii, Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), tarihi Osmanlı Hamamlarını, tarihi Ordu Caddesini, Demir Köprüyü, Gazi Muhtar Evini ve Kafkas Harp Tarihi Müzesini kısmen yürüyüşler eşliğinde geziyoruz. Akşam yemeği (Ekstra) sonrası Kafkas Dans Gösterisi izleyebileceğimiz bir mekânda Kars kültürünü yaşıyoruz; burada ayrıca Aşık Atışmalarını izleyecek ardından alışveriş molası vereceğiz. Sonrasında Buradan Kars tren garına geçerek yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. Saat 22.20’de başlayacak 33 saatlik muhteşem manzaralara sahip yolculuğumuz eşliğinde yataklı vagonumuzda konaklıyoruz

 • Sabah Kahvaltısı: açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
 • Öğle Yemeği: Kars Merkez'de rehberimizin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
4. Gün: TREN YOLCULUĞU - İLİÇ KEMALİYE - DİVRİĞİ - SİVAS

Trenin mola vereceği İliç (Ekstra), ve Divriği (Ekstra ) Sivas (Extra)merkezdeki ekstra turlara katılabilir veya vagonumuzda dinlenebiliriz. Konforlu yolculuğumuz sonrasında Ankara’ya dönüyoruz,Konaklama size özel yataklı vagonlarda.

5. Gün: ANKARA'YA VARIŞ

Sabah 09.00 civarı Ankara’ya varışımız sonrasında başka organizasyonlarda buluşmak üzere vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

EK BİLGİLER

Turistik Doğu Ekspresinde anons sistemi bulunmamakta olup, beklemelerde yapılmamaktadır. İstasyonlarda rötar olması durumunda trendden ayrılmanız önemle tavsiye edilir. Çocuklar için önceden belirlenmiş 2-3 saat bekleme duraklarında tren saatinden en az 15 dakika boyunca trene dönmenizi tavsiye edilir. Tren bekleme ve hareketlerinin güncel bilgisini vagonlardan beklemekten. Uzun süreli paket ve tren yolcularının kalabalık için, yanında bir parça paket- ve su, paketler için de yolculuk. sahiplenmenizi. Tren tarafından organize edilecek turların yapılamasından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz.

► Tatilino Tur ile yolcu arasında araç konumunda, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. uçuş planlaması ve tüm saatlerin hareketinde 48 saat önce gözden geçirmeniz gerekiyor. uçuşlarımızı acentamızdan. Uçağın ineceği ve kalkacağı için şehre parkurlarda olabilir. Havayolu araçları aracılığıyla saat kazanmak ve ilerlemek Tatilino Tur'dan sorumlu tutulamaz. Havayolu tarafından yol almaktan kaynaklanan gezilerin yapılamalarından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA► Muhteşem manzaralarla dolu bir seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, ister istemez çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin doyasıya çıkar.

► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu koridordan oluşur. Vagondaki onun odası 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat eğitmenleri tarafından öğretim elemanları tarafından verilen bilgiler. Seyahatin dekorasyonunda küçük salonlarında dekorasyon eşyalarında kullanılır. Gece saatlerini arzu ederler. Bir kişi alt katta ikinci üstte açılan ranza, yatar. Ranza yolculuğuna çıkmak için 1 adet merdiven. Her yatak odası hazır vaziyette otomatik olarak.

► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde sergileyebilirler. Her Vagonda geçişinden geçiş yapmak için geçiş yapacak. Bu mekanlarda restoran Vagonlarında ulaşım çay içebilecekleri yerler. Ayrıca Restoranda Kahvaltı ürünleri ve yemek yemek yemek pişirmeleri içinde bulunanlar. Trend tuvaletler için koridorun iki tuvalet tuvaleti. Bu tuvaletlerden biri Alaturka küçük alafrangadır. Her vagolu 1 adet Vagon görevlileri kalan çocuklarla ilgilenecek.

► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir.

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar
Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 7 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 3 Gece 4 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 2 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi Turları Nerden Kalkışlıdır?
Turistik Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı hareketli olmaktadır. İlk kalkış noktası ve buluşma yeri Ankara Tren Garıdır. Tren dönüşlü turlarımız'da ise Kars Tren Garı hareketlidir.

Tren Hangi Şehirler'den geçmektedir?
Turu'muz esnasında kullanılan Tren Kırıkkale , Kayseri ,Sivas , Erzincan , Erzurum illerini ve belde duraklarını kapsamaktadır.

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Arasındaki Fark?
İki Tren güzergahı aynıdır , fakat hareket saatleri ve durakları farklıdır. Turistik Doğu Ekspresi 29 durakta durmakta olup bunlardan, 3 tanesi insanların bölgeyi turizm amaçlı gezip görebilmeleri adına İliç, Erzincan ve Erzurumdur. Tren bu duraklarda yaklaşık 3'er saat mola vermektedir. Doğu Ekspresi Treni ise 55 durakta durmakta olup asıl amacı yolcu indirip bindirmektir. Turistik Doğu Ekspresi ise hem yolcuların hava almalarını sağlamak hemde bölgelerdeki doğadaki harikaları keşfetmeleridir, Doğu Ekspresi ise bölge'lere yolcu taşıma ve turizm'i canlandırma adına seyahat'lerine devam etmektedir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#95
LOKASYON:
Ankara
ULAŞIM
Tren   
İPTAL POLİTİKASI:
►Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 30 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 30 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.
►Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur. Vagonlarda ücretsiz indirimli olup 6 yaşını doldurmuş tüm çocuklar yetişkin ücreti ödenerek 2. kompartman talep edilmesi gerekir

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


► Turistik Doğu Ekspresi'nde Size Özel Ayrılmış Kompartman İle Yataklı Vagonda Tren Bileti
► THY veya ANADOLU JET ile uçak bileti
► 2 gece Otel Konaklaması
► 2 gece Turistik Doğu Ekspresi’nde Yataklı vagonda konaklama
► 2 Sabah kahvaltısı.
► 2 Akşam yemeği.
► Rehberlik hizmetleri
► Seyahat sigortası
► Çevre Gezileri

HARİÇ OLANLAR:


► Müze ören yeri girişleri
► Kars Âşıklar Atışması 
► Öğle yemekleri
► Yemeklerde alınan içecekler.