PLANLANAN

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren Dönüş

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren DönüşTuristik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu , Uçak Gidiş Tren Dönüş


TÜRKİYENİN EN TECRÜBELİ VE EN ÇOK MİSAFİR TAŞIYAN ACENTASI İLE
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI UÇAK İLE GİDİŞ TREN İLE DÖNÜŞ
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon İle Dönüş
  • Kars - Erzurum - Erzincan - Kemaliye
  • Uçak İle Gidiş
  • Tecrübeli Rehber ve Acenta Refakati
  • Yüksek Memnuniyet Oranı
  • Tüm Çevre Gezileri

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU | DOĞU EKSPRESİ TURLARI

TÜRKİYE'NİN EN TECRÜBELİ EKİBİ İLE UNUTAMAYACAĞIN DOĞU EKSPRESİ MACERASI SENİ BEKLİYOR
DÜNYANIN EN GÜZEL VE UZUN 4 TREN ROTASINDAN BİRİ OLAN TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI İLE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR MACERAYA HAZIR OLUN

KİŞİ BAŞI ...... TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
 KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT | NAKİT ÖDEMEDE ANINDA %5 İNDİRİM

HER HAFTA ÇARŞAMBA CUMA VE PAZAR GÜNÜ UÇAK GİDİŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE DÖNÜŞ 
ERZİNCAN - KARS - ERZURUM - ÇILDIR GÖLÜ - ERMENİSATAN SINIRI - ANİ HAREBELERİ - SARIKAMIŞ 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURLARI TATİLİNO TURİZM FARKI VE EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ VERİLEREK HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA SİZLERLE

4 GECE 5 GÜN (2 GECE TREN - 2 GECE OTEL KONAKLAMASI)
YATAKLI TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL
2 GECE YATAKLI VAGONDA 2 GECE OTEL'DE KONAKLAMA

DOĞU EKSPRESİ TURLARI| TREN İLE KARS TURU |TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI|TREN İLE TURLAR
Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar

Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 7 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 3 Gece 4 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 2 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: BULUŞMA HAREKET - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 06.45’de Ankara Esenboğa havalimanında buluşmamız sonrasında TK7070 Anadolu Jet 08.30 Ankara - Erzurum uçuşumuz için bilet ve bagaj işlemlerimiz tamamlayıp Erzurum'a harekete ediyoruz. 1,5 saat sürecek uçak yolculuğundan sonra 09:50'de Erzurum’a varış. Erzurum’a varışımızla öncelikle Tarihi Taşhan’ı ziyaret edeceğiz. Daha sonra 19.yy. sonlarında Erzurum eşrafından biri tarafından yaptırılmış olan Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra bir sonraki durağımız Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi‘ne geçeceğiz. Plan düzeni, dengeli mimarisi ve iri motifli süslemeleri ile Erzurum’u en gösterişli yapılarından biridir. Ardından Erzurumun Simgelerinden olan Selçuklu yapımı Çifte Minareli Medrese‘yi göreceğiz. Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan Üç Kümbetleri görüp gün bitiminde Kars’a doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde Sarıkamış Şehitliği’ni göreceğiz. Kars’a varışımızı takiben akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Öğle Yemeği: Ekstradır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kale Otel - Kars Park Otel vb. 

2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS GECESİ , AŞIKLAR ATIŞMASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars'a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolunun ilk Camisi olan Manucehr Camii'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölünde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Ekstra) (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restoran çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Ardından ise dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecesi Eğlencesine gidiyoruz. ( Ekstra)

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstradır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kale Otel - Kars Park Otel vb.
Ekstra: Kafkas Gecesi Etkinlği 

3. Gün: KARS ŞEHİR MERKEZİ - SERBEST ZAMAN - ANKARA TREN YOLCULUĞU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıp, Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası şehirde; akşam yemeği ve alışveriş molası. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve Kars Tren Garına hareket. Rehberimizle vedalaşıp, saat 22:20’de hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda kompartımanlara yerleşiyoruz. Uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkanını bulacaksınız.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Kars merkezde rehberimizin önerdiği yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği : Kars merkezde rehberimizin önerdiği yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) 

4. Gün: TREN YOLCULUĞU - İLİÇ KEMALİYE - DİVRİĞİ - SİVAS

Doğanın bütün güzelliğini göreceğiniz, ıssız beyazlığın ortasında harika görüntülere tanıklık edeceğiniz yaklaşık 30 saat sürecek yolculukta tren ilk molasını saat 08:43'de İliç'te verecek olup yaklaşık 3 saat yapılacak olan İliç beklemesinde dileyen misafirler ekstra düzenlenecek olan Kemaliye (Eğin) turuna katılabilirler. Trenimiz 11:43 de İliç'ten hareket ederek tahmini 12:46'da Divriği'nde 2. molasını verecektır. Yaklaşık 3 saatlik molada dilerseniz yapılacak ekstra tura katılabilir ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Divriği Ulu Camii ve Darüşşifasını gezebilirsiniz. (Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası restorasyonda olduğu için sadece dıştan belirli bir kısmını görebilirsiniz.) Öğle yemeğinizi Divriği merkezde alabilirsiniz. Tren saat 15:46'da Divriği'den hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Yaklaşık 230 dk olarak son bir mola daha verilecek ve Sivas'ı keşfedebileceğiniz Sivas istasyonuna saat 18:23'de varacağız. Dileyen konuklarımız ekstra olarak organize edilecek tura katılabilirler. Kongre Binası, Gök Medrese, Ulu Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese Sivas'ta görebileceğiniz yerler arasındadır. Tren saat 22:13'de Sivas'tan Ankara’ya hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye deriz. Geceyi trende geçiriyoruz.

TREN SEYAHATİ SIRASINDA PLANLANAN EKSTRA TURLAR;

(Belirtilen tur programlarına min. 12 kişi katılması durumunda gerçekleştirilecektir. Daha az bir katılımcı sayısı ile ekstra turlar gerçekleştirilmez.)

Kemaliye Turu (Ekstra);

(180 dk bekleme) 08:43 - 11:43 arası planlanan mola zamanıdır.

Divriği Turu (Ekstra);

(180 dk bekleme) 12:46 - 15:46 arası planlanan mola zamanıdır.

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ve Şehir merkezi öğle yemeği molası

Sivas Turu (Ekstra);

(230 dk bekleme) 18:23 - 22:13 arası planlanan mola zamanıdır.

Kongre Binası, Gök Medrese, Ulu Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minare

Not: Planlanan bekleme süreleri TCDD tarafından uygulanmakta olup bu sürelere göre programlar yapılmaktadır. Tren seferinde yaşanabilecek rötar ya da arıza söz konusu olması durumunda ekstra turların zamanlaması ve Ankara'ya varış saati değişebilir.

Sabah Kahvaltısı : Turistik Doğu Ekspresinde alınacak olup, ekstradır.
Öğle Yemeği : Diviriği’de ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Turistik Doğu Ekspresinde alınacak olup, ekstradır.


5. Gün: ANKARA'YA VARIŞ

Sabaha karşı saat 09:00 sularına Ankara Tren Garına varış ve gezimizin sonu. Muhteşem bir tur sonrası farklı rotalarda tekrar buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

EK BİLGİLER

Turistik Doğu Ekspresinde anons sistemi bulunmamakta olup, beklemelerde yapılmamaktadır. İstasyonlarda rötar olması durumunda trendden ayrılmanız önemle tavsiye edilir. Çocuklar için önceden belirlenmiş 2-3 saat bekleme duraklarında tren saatinden en az 15 dakika boyunca trene dönmenizi tavsiye edilir. Tren bekleme ve hareketlerinin güncel bilgisini vagonlardan beklemekten. Uzun süreli paket ve tren yolcularının kalabalık için, yanında bir parça paket- ve su, paketler için de yolculuk. sahiplenmenizi. Tren tarafından organize edilecek turların yapılamasından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz.

► Tatilino Tur ile yolcu arasında araç konumunda, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. uçuş planlaması ve tüm saatlerin hareketinde 48 saat önce gözden geçirmeniz gerekiyor. uçuşlarımızı acentamızdan. Uçağın ineceği ve kalkacağı için şehre parkurlarda olabilir. Havayolu araçları aracılığıyla saat kazanmak ve ilerlemek Tatilino Tur'dan sorumlu tutulamaz. Havayolu tarafından yol almaktan kaynaklanan gezilerin yapılamalarından Tatilino Tur sorumlu tutulamaz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA► Muhteşem manzaralarla dolu bir seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, ister istemez çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin doyasıya çıkar.

► Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon 10 adet misafir, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu koridordan oluşur. Vagondaki onun odası 2 kişiliktir. Odaların içinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisine de açık tutulabilir. Her yol ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat eğitmenleri tarafından öğretim elemanları tarafından verilen bilgiler. Seyahatin dekorasyonunda küçük salonlarında dekorasyon eşyalarında kullanılır. Gece saatlerini arzu ederler. Bir kişi alt katta ikinci üstte açılan ranza, yatar. Ranza yolculuğuna çıkmak için 1 adet merdiven. Her yatak odası hazır vaziyette otomatik olarak.

► Turistik Doğu Ekspresinde Tren içerisinde sergileyebilirler. Her Vagonda geçişinden geçiş yapmak için geçiş yapacak. Bu mekanlarda restoran Vagonlarında ulaşım çay içebilecekleri yerler. Ayrıca Restoranda Kahvaltı ürünleri ve yemek yemek yemek pişirmeleri içinde bulunanlar. Trend tuvaletler için koridorun iki tuvalet tuvaleti. Bu tuvaletlerden biri Alaturka küçük alafrangadır. Her vagolu 1 adet Vagon görevlileri kalan çocuklarla ilgilenecek.

► Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı Vagonda Odalar İki kişiliktir.

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar
Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 7 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 3 Gece 4 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 2 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi Turları Nerden Kalkışlıdır?
Turistik Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı hareketli olmaktadır. İlk kalkış noktası ve buluşma yeri Ankara Tren Garıdır. Tren dönüşlü turlarımız'da ise Kars Tren Garı hareketlidir.

Tren Hangi Şehirler'den geçmektedir?
Turu'muz esnasında kullanılan Tren Kırıkkale , Kayseri ,Sivas , Erzincan , Erzurum illerini ve belde duraklarını kapsamaktadır.

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Arasındaki Fark?
İki Tren güzergahı aynıdır , fakat hareket saatleri ve durakları farklıdır. Turistik Doğu Ekspresi 29 durakta durmakta olup bunlardan, 3 tanesi insanların bölgeyi turizm amaçlı gezip görebilmeleri adına İliç, Erzincan ve Erzurumdur. Tren bu duraklarda yaklaşık 3'er saat mola vermektedir. Doğu Ekspresi Treni ise 55 durakta durmakta olup asıl amacı yolcu indirip bindirmektir. Turistik Doğu Ekspresi ise hem yolcuların hava almalarını sağlamak hemde bölgelerdeki doğadaki harikaları keşfetmeleridir, Doğu Ekspresi ise bölge'lere yolcu taşıma ve turizm'i canlandırma adına seyahat'lerine devam etmektedir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#95
LOKASYON:
Ankara
ULAŞIM
Tren   
İPTAL POLİTİKASI:
►Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 30 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 30 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.
►Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur. Vagonlarda ücretsiz indirimli olup 6 yaşını doldurmuş tüm çocuklar yetişkin ücreti ödenerek 2. kompartman talep edilmesi gerekir

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

13.990TL

en düşük kişi başı

13.990TL

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Ankara - Erzurum Anadolu Jet Uçak Bileti ( Bagaj Hakkı 15 Kg. )
Kars - Ankara Turistik Doğu Ekspresi 2 Gece Yataklı Vagon Konaklama Ücreti
Program Dahlinde Çevre Gezileri ve Ulaşım
2 Gece Otel Konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Seyahat Sigorta Paketi
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
TCDD Tarafından Düzenlenen Tüm Turlar
Tüm Şahsi Harcamalar
Çıldır Gölü Kızak Turu (Göl buz tutması halinde yapılabilir.)
Tüm Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri