KESİN ÇIKIŞLI

Turistik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara Çıkışlı

Turistik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara ÇıkışlıTuristik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara ÇıkışlıTuristik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara ÇıkışlıTuristik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara ÇıkışlıTuristik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara ÇıkışlıTuristik Karaelmas Ekspresi ile Batı Karadeniz Turu Ankara Çıkışlı


TURİSTİK KARAELMAS EKSPRESİ İLE BATI KARADENİZ TURU I 2 GECE 3 GÜN
EN TECRÜBELİ VE MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK TUR FİRMASI
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Sabah ve Akşam Yemeklerİ
  • Turistik Karaelmas Ekspresi Treni
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sigortası
  • Tatilino İle Batı Karadeniz Gezisi
  • Yarım Pansiyon Konaklama

''TURİSTİK KARAELMAS EKSPRESİ''

ÇANKIRI- SAFRANBOLU - ZONGULDAK TURU

2 GECE 3 GÜN
YARIM PANSİYON KONAKLAMA

KİŞİ BAŞI 7990 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT | NAKİT ÖDEMEDE ANINDA %5 İNDİRİM

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA – KALECİK – ÇANKIRI – KARABÜK

Sabah saat 06:45’de Ankara eski tren garında buluştuktan sonra saat 07:05 de Turistik Karaelmas Ekspresi ile hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek keyifli bir yolculuk sonrası Kalecik tren istasyonuna varıyoruz. Bizleri bekleyen araçlara yerleşerek kahvaltı salonumuza doğru hareket ediyoruz. Özenle hazırlanmış serpme köy kahvaltımızı aldıktan sonra Kalecik gezimize başlıyoruz. İlçe merkezinde hâkim bir tepede bulunan Kalecik Kalesi'nde manzaranın tadını çıkarıp, tarihi Kalecik sokaklarında ve eski evlerin arasında gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından gara geçiyor saat 11:15 sularında Kalecik’ten tekrar trenle ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız Çankırı. Çankırı tren istasyonunda bizi bekleyen araçlarımızla öğle yemeği için çok lezzetli yemekleri olan esnaf lokantasına hareket ediyoruz. Yemek sonrası yaklaşık 5 bin yıldır tuz üretildiği bilinen dünyanın en eski ve en büyük tuz madenlerinden olan Çankırı Tuz Mağarası’na varış. Mağara içinde yaklaşık 100 yıl önce kullanılmış tuz arabası, bu arabayı çeken 100 yaşından büyük eşek, fenerler, kazma, kürek, eski vagonlar ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından kaya tuzundan üretilen heykelleri görme şansımız olacak. Tuz mağarası gezisinden sonra Mağara gezimiz sonrası tekrar tren garına geçiyor, Kurşunlu güzergâhından Karabük’e varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip Safranbolu’daki otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde alacağımız yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Safranbolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı : Kalecikte restaurantta alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Ekstradır. Restaurantta alınacaktır. Yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Havuzlu Asmazlar Konağı vb. 

2. Gün: SAFRANBOLU – ZONGULDAK

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Safranbolu sokaklarında yapacağımız yürüyüş ve alışveriş molası sonrası Karabük Tren Garı’na hareket. Saat 10.30 da Tren yolculuğumuz tekrar başlayacak. Rotanın en keyifli bölümü Filyos Çayı kenarında ve kanyon içinde geçmektedir. Muhteşem manzaralar eşliğinde saat 12.39 da Zongudak’a varış. İlk durağımız Zonguldak Feneri. Burada bulunan seyir terasında sahili yukarıdan görecek ve manzaranın tadını çıkaracağız. Ardından endüstriyel amaçla yapılan, yaklaşık 600 metre uzunluğundaki Fener Tüneli’nin (Varagel Tüneli) içinden yürüyerek Zonguldak Limanı’na ulaşıyoruz. Limanı ve buradaki tarihi yükleme alanını gördükten sonra öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra aracımızla Maden Müzesi’ne doğru yola çıkacağız. Müzenin gezilmesinden sonra hemen bitişikte bulunan Eğitim Ocağı’nı görevli madenci eşliğinde gezeceğiz. Burası 1890 yılında açılmış ve 1937 yılına kadar üretim yapıldıktan sonra maden işçileri için eğitim amaçlı kullanılmaya başlanmış gerçek bir ocaktır. Burada kömür üretim aşamaları, madencilik ve maden kuralları hakkında bilgi alacağız. (Baret ve ıslanmaya karşı yağmurluk verilecektir.) Ardından Gökgöl Mağarası’na gidiyoruz. Zonguldak'ın Üzülmez bölgesinde bulunan aktif bir Damlataş mağarası olan Gökgöl kollarıyla birlikte 3350 metre uzunluğunda olup Türkiye'nin en uzun onuncu mağarasıdır. Akşam yemeği ve konaklama Zonguldak’daki otelimizde.

TUR DETAYLARI 

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Ekstradır. Restaurantta alınacaktır. Yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : Dedeman Zonguldak vb. 

3. Gün: ZONGULDAK – GÜZELCEHİSAR – BARTIN

Kahvaltı sonrası hareket. Güzelcehisar Lav Sütunları ve Plajı için hareket. Benzerlerini İzlanda, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Amerika Kaliforniya'da görebileceğiniz Lav Sütunları; volkanlardan akan lavların soğuyup kristalleşmesi sonucu tahmini 80 milyon yıl önce oluşmuştur. Ahşap yürüyüş yolu ile deniz üzerinde iskele, ada üzerinde yürüyüş platformu, seyir terası ile düzenlenmiş olan Lav Sütunlarını alanını geziyoruz. Ardından Bartın'a hareket. Öğlen yemeği için Bartın'da serbest zaman ardından Yürüyerek yapacağımız gezide; ahşap konaklar, su terazisi, Kemal Samancıoğlu Etnoğrafya Müzesi, Kültür Evi (Aya Nikolos Kilisesi), Şadırvanlı Cami, Taş Han ve Kemer Köprü'yü gördükten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gerekli molalar sonrasın akşam saat 20.30 sularında Ankara'ya varış ve gezimizin sonu. Bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Ekstradır. Restaurantta alınacaktır. Yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. 

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-12 kişide minibüs ile, 13-22 kişide midibus, 23-31 kişide 35 kişilik lüks otobüslerimiz, 35-40 kişide 50 kişilik lüks otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (minibüs için min.12 kişi, midibüs için min. 18 kişi, otobüs için min. 35 kişi katılım gereklidir.); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Belirtilen kişi sayıları Covid-19 kapsamında geçerli olup, ulaştırma bakanlığının yeni genelge yayınlaması durumunda güncellenecektir.

2-) Tatilino Turizm, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

5-) Tatilino Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilino Turizm sorumlu değildir.

8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#201
LOKASYON:
Ankara
YEMEK:
2 SABAH KAHVALTISI , 2 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Tren   
BULUŞMA:
06:45 Ankara eski tren garı
İPTAL POLİTİKASI:
Tur hareketine 15 gün kalaya kadar yapılan iptallerde ödenen ücretin tamamı müşteriye iade edilir. 15 günden az kalana kadar yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

7.990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Turistik Karaelmas Ekspresi ile tek yön tren bileti
2 Gece Otel Konaklaması
İlk gün Kalecik'te yöresel kahvaltı
Sabah kahvaltıları (2)
Akşam Yemekleri (2)
Programda belirtilen geziler
Bölge gezileri için ulaşım
Dönüş güzergahı ulaşım
Milli park girişleri
Rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Özel harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Son gün akşam yemeği
Yemeklerde alınacak içecekler