TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu , Ankara Çıkışlı Tren Turu

01 - 05 Ekim
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
01 Ekim 2021 - 05 Ekim 2021 Yarım Pansiyon
Turu Satın Al

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU | DOĞU EKSPRESİ TURLARI
TÜRKİYENİN EN TECRÜBELİ EKİBİ İLE UNUTAMAYACAĞIN DOĞU EKSPRESİ MACERASI SENİ BEKLİYOR

TÜM KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT !
ERZİNCAN - İLİÇ - KARS - ERZURUM - ÇILDIR GÖLÜ - ERMENİSATAN SINIRI - ANİ HAREBELERİ - SARIKAMIŞ 
 DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURLARI TATİLİNO TURİZM FARKI VE EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ VERİLEREK HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA SİZLERLE

4 GECE 5 GÜN (1 GECE TREN - 3 GECE OTEL KONAKLAMASI)
TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL
3 GECE OTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Turistik Doğu Ekspresi Turları, Tren Yolculuğu Tarih ve Tur Programı'na Göre Kalkış Günü Ankara Tren Garı veya Kars Tren Garı Başlangıçlıdır.
Ankara Tren Garı Hareket Saati : 16.00 dır.
Kars Tren Garı Saati : 16.55 dir.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI | TREN İLE KARS TURU | DOĞU EKSPRESİ TURLARI |TRENLİ TURLAR
 

 • 1. Gün 01 Ekim Cuma
  Buluşma ve Hareket

  Siz değerli misafirlerimizle saat 15:00 'da Ankara tren garında buluşma. Turistik Doğu Ekspresi'nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 30 saat  sürecek yolculuğumuz 15:55’de başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız.

  • Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler
  • Konaklama: Doğu Ekspresinde bize ayrılmış yataklı vagonlarda
  • Tren Rotası:Ankara - Kırıkkale - Kayseri - Sivas - Erzincan - Erzurum- Kars
 • 2. Gün 02 Ekim Cumartesi
  Kemaliye - Erzincan - Erzurum - Kars

  Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Karanlık Kanyonda bot turu gezisi ve fotoğraf çekimi, Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezilerini tamamlayıp trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’a varış, Tren Erzincan İstasyonunda 3 saat bekleyecektir. Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenen Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu turuna katılabilirler. Gezilerimizden sonra trenimize transfer. 13:40 hareket. Saat  17:33’de Erzurum istasyonuna varış. Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir. Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Trenimiz saat 20:13'de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde Kars’a varışımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde. 

  • Kahvaltı: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
  • Öğle yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.
  • Akşam Yemeği: Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır.
  • Konaklama: Konaklama Kars’daki otelimizde.
  • Turistik Doğu Ekspresi Rotası : Ankara - İliç - Erzincan - Erzurum - Kars
 • 3. Gün 03 Ekim Pazar
  Kars Şehir Gezisi - Rus Taş Yapıları - Kiliseler - Müzeler - Tarihi Sokaklar

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde öğle yemeği için serbest zaman. Karsın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ederek yerleşiyoruz. Dinlenme sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

  • Kahvaltı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir. 
  • Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi: Yöresel restoranda Kars Kazı kızartması.(Bir gün önceden sipariş edilmektedir lütfen rehberimizle irtibata geçiniz)
  • Akşam Yemeği: Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır
  • Konaklama: Kars’daki otelimizde
  • Doğu Ekspresi Kars Turu'muzun Bugünkü Rotası: Kars içi ( 30 km)
 • 4. Gün 04 Ekim Pazartesi
  Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kızaklarla Buz Üstünde Gezi - Âşıklar Atışması - Azeri Kültürü

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan;  Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan sarayı’nı geziyoruz. Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panaromik olarak görüyoruz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü yüzeyinde; kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen ve balık tutan insanları fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. (ekstra) Akşam yemeği sonrasında dileyenlerle Kars âşıklar atışması katılıyoruz. Konaklama  Kars’daki otelimizde.

  • Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.
  • Öğle yemeği: Ekstra olup Çıldır gölünde tutulan balık menüsü olarak sunulmaktadır.
  • Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…
  • Ekstra: Kars Âşıklar Atışması eğlencesi
  • Konaklama: Kars’daki otelimizde
  • Doğu Turumuzdaki 4.Rotamız : Kars- Ani Harabeleri - Çıldır Gölü- Kars ( 280 km)
 • 5. Gün 05 Ekim Salı
  Sarıkamış - Erzurum - Dönüş Yolculuğu

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kayak Merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyenler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Serbest zaman sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor, Bilet ve bagaj işlemleri sonrasıda Ankara'ya seyahat.

  • Kahvaltı: Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.
  • Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Rehber tavsiyesi Oltu Çağ kebabı menüleri
  • Doğu Ekspresi Son Rotası : Kars- Sarıkamış-  Erzurum- Erzurum havalimanı ( 210 km)
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Turistik Doğu Ekspresi'nde Size Özel Ayrılmış Kompartman İle Tren Bileti
THY veya ANADOLU JET ile uçak bileti
3 gece Otel Konaklaması
1 gece Turistik Doğu Ekspresi’nde Yataklı vagonda konaklama
3 Sabah kahvaltısı.
3 Akşam yemeği.
Rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası
Çevre Gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ören yeri girişleri
Kars Âşıklar Atışması 
► Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler.

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Turlar

Turistik Doğu Ekspresi Turları Neden Tatilino Turizm İle Yapılmalıdır ?
Tatilino Turizm Olarak 5 Yıldır Sizlere Tren İle Kars Turları Yapmaktayız. Kars'ın En Gözde Otellerinde Konaklama İmkanı Sunan Tatilino Turizm 2019 Yılı İtibari İle Başlayan Turistik Doğu Ekspresi Turları'nı 4 Gece 5 Gündüz Olarak 1 Gecesi Tren'de 3 Gece'si Seçkin Otellerde Konaklama İmkanı İle Hayatınızda En Az Bir Kere Yapmanız Gereken Bu Muhteşem Destinasyonda Sizleri Ağırlamaktan ve Memnun Etmekten Gurur Duymaktadır. Gruplarımız 18 Kişi İle 36 Kişi Arası Butik Olarak Gerçekleştirmektedir. Tüm Misafirlerimize Yataklı Vagon'da 2 Kişilik kompartıman'larda Seyahat İmkanı Sunmaktadır.

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi Turları Nerden Kalkışlıdır?
Turistik Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı hareketli olmaktadır. İlk kalkış noktası ve buluşma yeri Ankara Tren Garıdır. Tren dönüşlü turlarımız'da ise Kars Tren Garı hareketlidir.

Tren Hangi Şehirler'den geçmektedir?
Turu'muz esnasında kullanılan Tren Kırıkkale , Kayseri ,Sivas , Erzincan , Erzurum illerini ve belde duraklarını kapsamaktadır.

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Arasındaki Fark?
İki Tren güzergahı aynıdır , fakat hareket saatleri ve durakları farklıdır. Turistik Doğu Ekspresi 29 durakta durmakta olup bunlardan, 3 tanesi insanların bölgeyi turizm amaçlı gezip görebilmeleri adına İliç, Erzincan ve Erzurumdur. Tren bu duraklarda yaklaşık 3'er saat mola vermektedir. Doğu Ekspresi Treni ise 55 durakta durmakta olup asıl amacı yolcu indirip bindirmektir. Turistik Doğu Ekspresi ise hem yolcuların hava almalarını sağlamak hemde bölgelerdeki doğadaki harikaları keşfetmeleridir, Doğu Ekspresi ise bölge'lere yolcu taşıma ve turizm'i canlandırma adına seyahat'lerine devam etmektedir.

Doğu Ekspresi Turu Önemli Notlar;

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 15 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 5 iş günü içerisinde iade edilir.
Çocuk indirimleri ve ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir. 6 yaşa kadar otellerde yatak garantisi verilmez. Müsaitlik durumuna göre yardımcı olunur.

Tatilino Turizm İle Doğu Ekspresi İle Turları ARALIK OCAK ŞUBAT ve MART AYLARINDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Turistik Doğu Ekspresi'nde Size Özel Ayrılmış Kompartman İle Tren Bileti
THY veya ANADOLU JET ile uçak bileti
3 gece Otel Konaklaması
1 gece Turistik Doğu Ekspresi’nde Yataklı vagonda konaklama
3 Sabah kahvaltısı.
3 Akşam yemeği.
Rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası
Çevre Gezileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ören yeri girişleri
Kars Âşıklar Atışması 
► Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler.

Doğu Ekspresi Turları Fiyat Bilgisi

Turistik Tren Turlarımızda Kapora Sistemi İle Kişi Başı 500 Tl Yatırarak Rezervasyon Yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız Rezervasyon 3 Gün Kalaya Kadar Geçerli Olup Kalan Ücretin Maksimum Tur Hareket Gününe 5(beş) Gün Kala Ödenmesi Gerekir. Tüm Kredi Kartlarına 6 Taksit veya Tek Çekim İmkanı İle Ödeyebilirsiniz.

Genel Bilgi & Rezervasyon İçin: 0312 425 05 45 - 0 553 278 35 13  ( WhatsApp'tan Bilgi Alıp Rezervasyonunuzu Yaptırabilirsiniz)
Ofis Adresi: Selanik Caddesi 29/4 Kızılay - Kahvecihacıbaba Yanı

Fiyat Türü Peşin
Single 2500 ₺
Double (Kişi Başı) 1799 ₺
Triple (Kişi Başı) 1799 ₺
0-2 Yaş 250 ₺
3-6 Yaş 250 ₺
7-12 Yaş 1499 ₺

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.