İYİ SEÇİM!

Günübirlik Safranbolu Turu Ankara Çıkışlı

Günübirlik Safranbolu Turu Ankara Çıkışlı


GÜNÜBİRLİK SAFRANBOLU TURU
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Yüksek Modelli Araçlar İle Ulaşım
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Sabah Araç İçi Kahvaltı Paketi
  • Kaporalı ödeme imkanı
  • Kredi Kartına Taksit İmkanı

HER ÇARŞAMBA,CUMARTESİ & PAZAR GÜNÜBİRLİK SAFRANBOLU TURU

Gezilecek Yerler: Tokatlı Kanyonu -- Safranbolu -- Yörük köy -- Hıdırlık Tepesi -- Kaymakamlar Evi -- Arasta Çarşısı -- Cam Teras

Biniş Duraklarımız ve Hareket Saatleri

Kızılay Avm Karşısı Yapı Kredi Bankası Önü 07:00
Milli Kütüphane 07:05
 Armada Avm (Çapa Heykeli Önü) 07:15
 Optimum Avm Karşısı (Kepez Seramik Önü) 07:30

Sabah saat 07:00’da Kızılay Avm Karşısı Yapı Kredi Bankası önünden aracımız hareket ediyor diğer duraklarda ki misafirlerimizi de aldıktan sonra Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dâhil edilen Safranbolu'ya doğru hareket ediyoruz.

Safranbolu, Türkiye'de bulunan yaklaşık 50.000 adet korunması gereken kültür ve tabiat varlığını barındırır. Bu nedenle, müze kent durumundadır. Adını altından bile değerli olan Safran bitkisinin yetiştirilmesinden alan Safranbolu, Anadolu'nun en güzel tarihi konaklarının bulunduğu, derin Osmanlı çizgilerini bünyesinde barındırmakta olan şirin bir Anadolu kasabasıdır. Safran Bitkisinin dünyada üretildiği ender yerlerden biri Safranbolu'dur. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu şirin beldemizi tanımaya önce Yörükköy ziyareti ile başlıyoruz. Safranbolu'nun yanı başında aynı mimariye sahip doğal özellikleriyle bozulmadan, yağmalanmadan günümüze kadar gelebilmiş ender köylerden biri Yörükköy. Bu şirin köyün tamamı adeta açık hava müzesi gibidir. Yöresel öğle yemeğimizin alınmasından sonra Hıdırlık Tepesinden panoramik Safranbolu seyri. Hıdırlık Tepesi Türklerin Safranbolu'ya geldikleri vakit ilk iskân oldukları yerdir. Kaymakamlar Evi'ni ziyaret ediyoruz; Kaymakamlar Evi 18 ve 19. yy Türk toplumunun geçmişini, kültürünü, yaşam biçimini ve teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnektir.

Dileyen misafirlerimiz Arasta Çarşısı'nda alışveriş imkânı bulabileceklerdir. Alışverişin ardından Tokatlı Kanyonu'nda bulunan cam terasın görülmesi manzara ve fotoğraf molasından sonra Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. Saat 22:30 civarında ankara'ya ulaşmış oluyoruz.


EK BİLGİLER

Safranbolu Turları Bilgilendirme

► Her Cumartesi Pazar geçerlidir.

► 0-2 yaş arası çocuklar koltuk ve yemek hizmeti almamak kaydı ile ÜCRETSİZ dir. 2 yaş üstü çocuklar tam ücrete tabidir.

► Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilino (Acente) kesinlikle sorumlu tutulamaz.

► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

► Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

► Turumuz bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri, yemek vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber verilir

► Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

► MİSAFİRLERİN BU ŞARTLARI KABUL EDEREK SATIN ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#216
LOKASYON:
Ankara
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Kızılay Avm Karşısı Yapı Kredi Bankası Önü 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada Avm (Çapa Heykeli Önü) 07:15
Optimum Avm Karşısı (Kepez Seramik Önü) 07:30
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 7 gün öncesinden bildirilmesi gerekmektedir. Değişiklik müsaitliğe göre yapılacaktır. Tura 7 gün kala yapılan rezervasyonlarda iptal ve değişiklik yapılamaz. Aksi durumda hizmet alınmış olarak kabul edilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Turizm Paketli Araçlar ile Ulaşım
Sabah Araç içi Sandviç Şeklinde Kahvaltı
Programda Belirtilen Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Ekstra Harcamalar
Öğle Yemeği