EN İYİ FİYAT

Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı

Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı Romanya Transilvanya Varna Turu Ankara Çıkışlı


ROMANYA TRANSİLVANYA VARNA TURU | 3 GECE 4 GÜN
EN TECRÜBELİ VE MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK TUR FİRMASI
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Yüksek Modelli Araçlar İle Ulaşım
  • Transilvanya Şatolar Turu
  • Tecrübeli Rehber ve Acenta Refakati
  • Nessebar Turu
  • Seyahat ve Sağlı Sigortası
  • Ekstra Turlar Dahil

2023 ROMANYA TRANSİLVANYA VARNA TURU

ANKARA HAREKETLİ OTOBÜS İLE 3 GECE 4 GÜNDÜZ

Romanya Turu İle Gezilecek Yerler

 ROMANYA (2) ( Bükreş, Bran, Sinaia, Braşov )
BULGARİSTAN (1) ( Burgas, Nessebar, Varna, Ruscuk, Veliko Tarnovo )

KİŞİ BAŞI 279€'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

4* OTELLERDE KONAKLAMA | OTELLERDE; 3 ADET SABAH KAHVALTISI
 TÜRKÇE REHBERLİK | LÜKS OTOBÜS İLE ULAŞIM | TUR SÜRESİNCE ARAÇ İÇİ SU İKRAMI
ZORUNLU PAKETTUR SORUMLULUK POLİÇESİ | İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
EKSTRA TUR YOK | YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA - İSTANBUL – KIRKLARELİ - DEREKÖY SINIR KAPISI

Saat 17.30’da Milli Kütüphane önü durağında buluşarak Romanya Transilvanya Köstence Varna turumuza başlıyoruz. İstanbul – Çorlu - Kırklareli yol istikameti üzerinden gerekli molalarımız ile birlikte Dereköy’e ( Kara Hudut Kapısı ) varışımız gerçekleşiyor. Gerekli pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’a girişimizi yapıyoruz.

2. Gün: NESSEBAR – VARNA - RUSÇUK

Gerekli molarımız ve keyifli yolculuğumuz ile bilrlkte Burgaz üzerinden 3000 yıllık geçmişi ve bozulmamış tarihi dokusu ile Bulgaristan'ın Karadeniz sahilinde bulunan, gözde bir tatil beldesi olan ve Unesco’nun koruma altına almış olduğu Nessebar’a varışımızı gerçekleştiriyoruz. Tarihi yarımada da Safranbolu tarzı evler, Bizans döneminden kalma kilise ve müzelerin yanında plajları, balık restoranlarını ve renkli eğlence hayatı ile şirin liman şehrini keşfediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Karadeniz’in incisi, Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varna’ya varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedrali’ni görüyoruz. Sonrasında Osmanlı İmparatorluğu'nun en önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk (Ruse) hareketimizi gerçekleştiriyouz. Panoramik şehir turumuz sonrasında otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Rusçukdaki otelimizde.

Para Birimleri : Bulgaristan – Leva (BGN)
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

3. Gün: RUSÇUK - BÜKREŞ ŞEHİR TURU - KONAKLAMA

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısı ardından Romanya'nın Başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz. Bulgaristan sınır kapısından geçip Romanya sınırlarına uzanırken 1954 yılının en büyük olayı olan; Ruse ve Curcevo arasında açılan Kardeşlik Köprüsü’nün üzerinden Tuna Nehri’nin eşsiz manzarasını seyrederek Romanya'ya giriş yapıyoruz. Küçük Paris olarak da adlandırılan Bükreş şehir gezimizde ; şehrin en güzel ve en merkezi noktası Cumhuriyet Meydanını, sütunlu cephesiyle dikkatleri üzerine toplayan Romanya Büyük Kütüphanesini , Zafer Takını, İhtilal ve Üniversite Meydanlarını, Milli Tiyatro’yu, Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pantegondan sonra Dünya’nın 2. Büyük yönetim Binası Parlemento Sarayı’nı, M.Kemal ATATÜRK Heykelini ve Eski Türk Hanını görüyoruz. Tur sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklamamızı Bükreş’deki otelimizde gerçekleştiriyoruz. ( Dileyen misafirlerimiz ile Yöresel Müzik ve Menüden oluşan ROMEN GECESİ programına katılıyoruz.)

Para Birimleri : Romanya – Leyi (RON)
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00
YEMEK + SINIRLI İÇECEK DAHİL ROMEN GECESİ ( 35 EURO )
Yöresel müzikler eşliğinde , Romanya'nın yöresel yemeklerini tadacağımız güzel bir akşam geçiriyoruz.

4. Gün: TRANSİLVANYA – ŞATOLAR TURU ( SİNAİA - BRAN - PELEŞ KALESİ - BRAŞOV

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısı ardından TRANSİLVANYA & ŞATOLAR TURU için otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat süren yolculuğumuzun ardından harika doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine ulaşıyoruz. Turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olarak bilinen Peleş Şatosunu ziyaret ederek başlamaktayız. Bölgeyi ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket gerçekleştiriyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak da bilinen III.Vlad'ın (Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanelerinin ilk kaynağı) gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve yöresel hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları görüyoruz. Ardından otelimize dönüş gerçekleştiriyoruz. Konaklamamız Bükreş’deki otelimizde.

Para Birimleri : Romanya – Leyi (RON)
Otele Giriş Saati : Yol durumuna göre tahmini 22:30

5. Gün: BÜKREŞ – VELİKO TARNOVO – SINIR KAPISI – İSTANBUL – ANKARA

Sabah kahvaltısının ardından Bükreş’ten ayrılıyoruz ve Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. II. Bulgar Krallığı’nın eski başkenti olan ve Avrupa’da ortaçağa kalelerinin en iyi korunmuş, bu sayede günümüze kadar gelmiş olmasıyla ünlü Veliko Tarnovo şehrine varışımızı gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, Carevec Kalesi, Asen Anıtı, Samovodska Çarşısı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Ardından sınır kapısına hareket. Bulgar sınırından çıkış yaptıktan sonra Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free shop’ta vereceğimiz alışveriş molamızın ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımıza takiben gerekli molalar sonrası sabah saatlerinde Ankara'ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

Bir sonraki gezimizde görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Bir sonraki Tatilino Turizm Organizasyon ve Turlarda buluşmak üzere.

Para Birimleri : Bulgaristan – Leva (BGN)
Varış Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini İstanbul varış saati 00:00, tahmini Ankara varış saati 05:00-06:00 arası

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

1-) Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 30 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 30 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun acentamız tarafımızdan İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.
2-) Tatilino, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-) Tatilino, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.
4-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
5-) Turun acentamız tarafından mücbir sebepler dışında iptali durumunda vize acentamız tarafından alınmış ise ücreti iade edilir. Aksi durumlarda mücbir sebebler dahil vize ücreti iadesi yapılmaz.
6-) Programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.
7-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilino sorumlu tutulamaz.
8-) Tatilino Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tatilino'nun hiç bir sorumluluğu yoktur. Tatilino sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Tatilino'nun herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9-) T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilino sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
10-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilino sorumlu değildir.
11-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilino sorumlu tutulamaz.
12-) Tur başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar kesin kayıt yaptırdığınız turu koşulsuz iptal edebilir veya tarih değişikliği yapabilirsiniz. Tur başlangıç tarihinden 30 günden az süre kalan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.
13-) Tur iptallerinde ücret İadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Döviz olarak yapılan ödemeler döviz cinsinden, TL olarak yapılan ödemeler TL cinsinden ödeme şekillerine göre iade edilir. Ücret iadelerinde kur farkı talep edilemez.
14-) Tarih değişikliği talebi misafirlerin istedikleri tur tarihinin müsait olması durumunda gerçekleşecek olup, koltuk numarası ise müsaitlik durumuna göre verilmektedir. Bir önceki kayıt alınan turdaki koltuk numarası ile tarih değişikliği yapılan turda aynı koltuk
numarası garantisi verilememektedir.
15-) Seyahat sigorta poliçesi tur başlangıç tarihinden otuz (30) gün öncesinde kesilerek tur esnasında misafire teslim edilir. Tur başlangıç tarihinden 30 günden az kala yapılan iptal taleplerinde muhattap ilgili sigorta şirketidir. Seyahat sigortası kapsamında olacak tur iptal talepleri ile ilgili maddeler paket tur sözleşmesinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası kapsamında talep edilecek ücret iadelerinde işlem süresi; talep tarihinden itibaren minimum iki (2) ay içerisinde sonuçlanır. Ücret iadesinin onaylanması durumunda iadeler misafirlerin kendi isimlerine olan banka hesap numaralarına ilgili sigorta şirketi tarafından yatırılır. Seyahat sigortası kapsamında olacak tur iptal taleplerinde misafirlerin kendilerinde veya birinci derece yakınlarında var olan kronik rahatsızlıklar ve semptomlardan dolayı tura katılamaması durumunda sigorta şirketi tarafından tur ücreti iadesi yapılmamaktadır. Bu ve benzer durumlarda Tatilino'nun hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
16-) Araçlarımız; Mercedes Tourismo ve Travego, Temsa Safir ve Maraton, Neoplan Cityliner ve Tourliner, Man Fourtuna marka otobüslerden oluşmakta olup, 46 kişi veya 50 kişi koltuk kapasitesine sahiptir. Koltuk numara yerleri otobüs markalarına göre farklılık gösterebilir.
17-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#103
LOKASYON:
Ankara
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Milli Kütüphane Önü: 17:30 Armada Önü: 17:35 Ümitköy Etimesgut Girişi Otobüs Durakları ( Üst Geçit Altı ): 17:45 İstanbul Yolu Giyim Dünyası Önü: 17:55 Eryaman Optimum Avm Karşısı: 18:05
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 30 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 30 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 21 iş günü içerisinde iade edilir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

279

en düşük kişi başı

279

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


► Lüks Tur Otobüsü İle Ulaşım
► Tur Süresince Araç İçi Su İkramı
► İlk Gün Otobüs İçi Kahvaltılık İkram Paketi
► 3 Gece 4* Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama
► Tüm Konaklama ve Şehir vergileri
► Programda Belirtilen Şehir Turları
► Nessebar Turu
► Transilvanya Şatolar Turu
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
► Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:


► Tüm Şahsi Harcamalar
► Öğle ve Akşam Yemekleri
► Tüm Müze, Kilise, Katedral ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Ekstra Gece Eğlenceleri
► Yurt Dışı Çıkış Harcı
► Çok Girişli Romanya Vize Ücreti (150 €)
► Seyahat Güvence Paketi (65 Yaş'a Kadar 20 €)
(66 Yaş ve Üzeri Misafirler İçin Sür Prim Uygulamasını Acentemizden Öğrenebilirsiniz.)
(30,000 Euro Covid-19 Hastalığı Dahil Tıbbi Tedavi Teminatı, Seyahatin İptali ve Yarıda Kesilmesi (Tur Bedeli Kadar) Teminatı, Diğer Teminatlar ve Detaylar Sigorta Poliçesinde Belirtilmiştir.)