EN İYİ FİYAT

Uçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara Çıkışlı

Uçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara ÇıkışlıUçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara ÇıkışlıUçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara ÇıkışlıUçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara ÇıkışlıUçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara ÇıkışlıUçaklı Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turu Ankara Çıkışlı


UÇAKLI BUTİK MARDİN SÜRYANİ VE EZİDİ KÖYLERİ TURU | 2 GECE 3 GÜN
EN TECRÜBELİ VE MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK TUR FİRMASI
Detaylı Bilgi : 0312 425 05 45 - 0507 473 03 73

  • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
  • Yüksek Modelli Araçlar İle Ulaşım
  • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmeti
  • Seyahat Sigortası
  • Çevre Gezileri

UÇAKLI BUTİK MARDİN EZİDİ VE SÜRYANİ KÖYLERİ TURU
2 GECE 3 GÜN


Gezilecek Yerler : ZERZEVAN KALESİ - KASIMİYE MEDRESESİ - MARDİN - MİDYAT - ULU CAMİ - DARA ANTİK KENTİ - KAFRO KÖYÜ
MOR GABRİEL MANASTIRI - İDİL - MAĞARAKÖY - HASANKEYF - DİYARBAKIR SURLARI - HEVSEL BAHÇELERİ  

KİŞİ BAŞI 10490 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
KREDİ KARTINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT | NAKİT ÖDEMEDE ANINDA %5 İNDİRİM

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA - DİYARBAKIR - ZERZEVAN KALESİ - MARDİN - KASIMİYE MEDRESESİ

Sabah saat 06:20'de siz değerli misafirlerimizle Esenboğa havalimanında buluşna. Havalimanında; bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Anadolujet Tarifeli seferi ile saat 07:55'de Diyarbakır'a hareket. Saat 09:20’de varış. Meşhur Diyarbakır kahvaltımızı yaptıktan sonra bizi bekleyen aracımıza geçerek Mardin'e hareket. Yolumuz üzerinde 3 bin yıllık bir tarihe sahip Zerzevan Kalesi'nin gezilmesi ardından Mardin'e varış. İlk durağımız günümüze kadar mükemmel yapısıyla ayakta kalabilen yapımına Artuklular döneminde başlanmış Kasımiye Medresesi olacaktır. Ardından Eski Mardin'e geçiyoruz. Öğle yemeği molası sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Ulu Cami, Mimarbasi Cercis Löle imzalı konaklar, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası ve Mezapotamya manzaralı çay bahçeleri görülüp Sakıp Sabancı Kent Muzesi gezildikten sonra otelimize hareket. Odalamarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde. Dileyen misafirlerimizle akşam Mardin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. 

TUR DETAYLARI 

Sabah Kahvaltısı : Restaurantta alınacaktır. Ekstradır.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Raymar Otel vb.

2. Gün: DARA ANTİK KENTİ - ÇAĞÇAĞ VADİSİ - BEYAZSU - KAFRO ( ELBEĞENDİ )

Sabah Kahvaltı sonrası Dara’ya hareket. Dara’da antik kenti gezimizde ; kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesi sonrasi Suriye sınırına sıfır noktada bulunan Nusaybin üzerinden geçerek Beyaz Su’ya varış. Çağçağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme ve çay molası. Sonrasında Midyat'in Süryani Köyleri'nden biri olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro, köyüne geri dönen Süryanilerin yarattığı nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırı ziyaretimiz ardından bir ezidi köyü olan Mağaraköy'e ( kiwex ) geçiyoruz.Köy içerisinde gezimizi yaptık sonra bir süryani köyü olan Haberli ( basibrin ) köyüne geçiyoruz.Şuan hala ibadete açık Mor Dodo Kilisesini gördükten sonra Midyat'a hareket.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYLARI

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Asur Imperial Otel vb. 

3. Gün: MİDYAT KONUK EVİ - HASANKEYF - DİYARBAKIR - ULU CAMİ

Sabah kahvaltısı ardından ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zaman veriyoruz.Sonrasında Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Hasankeyf'te; yeni yerlerine taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii, Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Dicle'yi fotoğrafladıktan sonra Batman'da öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Diyarbakır'a hareket. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'da, Ulu Cami ve Külliyesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, bir Akkoyunlu eseri olan Şeyh Mutahhar Cami'sine ait Dört Ayaklı Minare, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Tarihi Hasan Paşa Hanı ve Unesco Dünya Miras Listesine girmiş olan 7 bin yıllık Diyarbakır surlarının gezilmesi..8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal, kültürel ve tarihi olarak da çok özel bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panoromik olarak görüyor, Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan On Gözlü Köprü'yu de geziyoruz ve sonrasında Diyarbakır Havalimanı'na hareket.Gerekli bagaj ve bilet işlemleri sonrası Anadolu Jet Tarifeli seferi ile 21:45'da Ankara'ya hareket. 23:10 sularında Esenboğa Havalimanın varış ve gezimizin sonu. Bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle geçireceğimiz diğer güzel turlarda görüşmek dileğiyle .

TUR DETAYLARI

Kahvaltı : Tur Ücretine Dahil Olup Otelde Alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest Zamanda Ekstra Olarak Alabilirsiniz.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''

1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-17 kişide minibüs ile, 18-35 kişide midibus, 35-50 kişide otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 kişi); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.

2-) Tatilino Turizm , gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir

5-) Tatilino Turizm , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilino Turizm sorumlu değildir.

8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilino Turizm sorumlu tutulamaz.

9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#147
LOKASYON:
Ankara
YEMEK:
2 SABAH KAHVALTISI , 2 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
Esenboğa Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini hareket tarihinden 15 gün öncesinden acenteye bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür. Hizmet başlangıcından 15 gün önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi iptal edildiği tarih itibariyle 21 iş günü içerisinde ödeme şekli ile iade edilir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

11.990TL

en düşük kişi başı
  %30 İndirim


DAHİL OLANLAR:


Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
2 gece otel konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Bölgedeki tüm ulaşımlar
Seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Tüm öğle yemekleri
Son gün akşam yemeği
Müze ve ören yeri girişleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler